Klasy trzecie w Warszawie

7 października 2022 r.  uczniowie klas trzecich „a”, „b” i „c” wraz z wychowawczyniami: p. Elżbietą Małecką, p. Dorotą Drążek, p. Bożeną Warda oraz opiekunkami: p. Justyną Orszulską, p. Eweliną oraz dwoma mamami: p. Edytą i p. Martą – wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem była wizyta na tarasie widokowym lotniska im. Fryderyka Chopina na Okęciu, gdzie trzecioklasiści z uwagą obserwowali  jak startują i lądują samoloty.

Kolejnym punktem programu był ogród zoologiczny. Tam  mali turyści mieli okazję poznać zwyczaje zwierząt oraz zobaczyć z bliska takie, które znali jedynie z fotografii i opowiadań.

Z  ogrodu zoologicznego wyruszyli warszawskim metrem do stacji Świętokrzyska, aby  stamtąd udać się do Pałacu Kultury i Nauki – najpierw na pyszny obiad do restauracji „Bistro Trojka”. Po obiedzie odważnie  wjechali windą na 30 piętro. Pogoda dopisała, więc mogli w pełni podziwiać panoramę Warszawy z okazałymi wieżowcami stolicy.

Podekscytowani widokami z Pałacu Kultury i Nauki  szybki krokiem przemierzyli skąpany w zachodzącym jesiennym słońcu Ogród Saski, aż dotarli na Plac Piłsudskiego, pod Grób Nieznanego Żołnierza.  Następnie przeszli  Stare Miasto,  oglądając  m.in. Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta i Pomnik Małego Powstańca.

Z żalem pożegnały się Warszawą. Udało się zwiedzić bardzo dużo, ale zostało jeszcze wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Po godzinie 21:00 zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i bogatsi o nowe wrażenia uczniowie wrócili do Bychawy, gdzie czekali na nich stęsknieni rodzice. To była udana i niezapomniana wycieczka.

/Dorota Drążek i Elżbieta Małecka/ 

  • Post author:
  • Post category:Wycieczka