Kolorowe mikołajki!

Kolorowe mikołajki!

Grudzień to magiczny czas oczekiwania na Mikołaja i Święta Bożego Narodzenia. Czas prezentów i niespodzianek. Warto zwiedzać miejsca, które nawiązują do tych zimowych wydarzeń. Wprowadzają nas w świąteczny nastrój.

Uczniowie klasy IIIc i IVc wraz z wychowawczyniami i p. Jarosławem Wilczyńskim w słoneczny, ale mroźny dzień 5.12.2023r. odbyli podróż do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie, aby tam nie tylko obejrzeć wyjątkowo piękne bombki choinkowe. W fabryce pokazano nam skomplikowany i mozolny proces produkcji tych kolorowych cudeniek, a dzieci mogły wykonać własnoręcznie brokatową bombkę oraz kupić prezenty dla bliskich.

Podczas wycieczki dzieci zwiedziły także urocze miasto Sandomierz. Miła pani przewodnik opowiadała tajemnicze historie związane z tym miastem.

Był spacer po wąskich uliczkach, po zasypanym śniegiem wąwozie św. Jadwigi i wizyta w zbrojowni rycerskiej. Rycerz Łukasz z ogromnym poczuciem humoru opowiedział historię uratowania miasta przez piękną Halinę.

Wieczorem zmęczeni, ale uśmiechnięci wycieczkowicze wrócili do swych domów, by z niecierpliwością oczekiwać na wizytę Świętego Mikołaja!