W zaczarowanym świecie fantazji i muzyki z klasą IIIc i chórem szkolnym!

W zaczarowanym świecie fantazji i muzyki z klasą IIIc i chórem szkolnym!

Czy byliście kiedykolwiek w krainie czarów i magii? Na pewno tak- w swojej wyobraźni! Zawsze, gdy czytacie książki!

Takie cudowne miejsce pokazała nam również klasa IIIc i chór szkolny w barwnym spektaklu pt.,,Bajkowy ambaras”.

Przedstawienie obejrzeli dorośli widzowie – rodzice uczniów dnia 27 listopada, uczniowie klas I-III podczas Dnia Postaci z Bajek 28 listopada, i najmłodsza publiczność – przedszkolaki – dnia 29 listopada.

Z prawdziwie aktorskim zapałem, uczniowie klasy IIIc opowiedzieli taką historię, że wszystkie baśniowe postacie zbuntowały się i już nie chciały być w bajce. Przecież dzieci czytają coraz mniej książeczek, wolą komputery i telewizję, a świat fantazji umiera, więc po co się trudzić? Wróżki i Śnieżynki udały się do Wielkiego Baja, z nadzieją uratowania bajkowej krainy. Znalazł się ratunek dla bajkowego świata! Nadeszła Fantazja i wszystkie postacie odczarowała! Wszyscy zatańczyli taniec radości (przygotowany z pomocą p. Elżbiety Głąb). Jak to więc w bajce bywa, wszystko dobrze się skończyło!

Uczniowie zaprezentowali przedstawienie w hali sportowej w otoczeniu baśniowej scenografii i w barwnych kostiumach przy dźwiękach przepięknej muzyki w wykonaniu chóru szkolnego. Solistki wspaniale zaśpiewały bajkowe piosenki. Tancerze zaprezentowali walc angielski. Na zakończenie wszystkie baśniowe postacie połączyła wspólnie zaśpiewana piosenka ,,Moja fantazja” .

Artyści otrzymali moc zasłużonych braw. Gratulujemy!

Elżbieta Korba
Krzysztof Mendykowski