Spotkanie z pracownikami Centrum Powiadamiania Ratunkowego (numeru alarmowego 112)

W ramach zajęć orientacji zawodowej, dzięki inicjatywie jednej z mam z klasy IIIc – p. Magdalenie –   21 lutego 2023r. klasy IIIc i IIIa uczestniczyły w spotkaniach z paniami Sylwią i Kingą z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie.

W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie: Jak wezwać pomoc, kiedy zadzwonić pod numer alarmowy, a kiedy absolutnie nie należy tego robić oraz poznać tajniki pracy dyspozytora numeru alarmowego 112. Panie Sylwia i Kinga opisały trzecioklasistom na czym polega ich praca, jak wygląda dyżur, z jakimi przypadkami mają do czynienia, opowiedziały także kilka ciekawostek związanych z ich pracą. W trakcie spotkania przypomniano zasady prawidłowego zgłaszania zdarzenia na nr 112, a także przeprowadzono symulację wzywania pomocy. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i chętnie zadawali pytania.

Bardzo dziękujemy paniom: Sylwii, Kindze oraz Magdalenie za pouczające i ciekawe spotkanie. Teraz, gdy wiemy więcej o pracy operatorów numeru alarmowego, podziwiamy ich jeszcze bardziej, ale też czujemy się bardziej bezpieczni.

Dorota Drążek, Elżbieta Małecka