Zdalne obchody święta Konstytucji 3 Maja

Zdalne obchody święta Konstytucji 3 Maja

Nawiązując do tytułu innowacji „ Tylko dla Orłów” utrzymanej w konwencji ornitologicznej, informuję że 5 maja 2021 roku w rocznicę Majowej Jutrzenki poderwało się do lotu na Zamek Królewski 61 „Orlic i Orłów” z klas 5-8, aby sprawdzić swoją wiedzę historyczną.  Do celu dotarło 24 „Młodych Orłów”.  Najwięcej chętnych do rozwiązywania testu wiedzy było w klasie  VI c ( 8); w klasie  VII c ( 7) oraz w klasach VI a i VIII a ( po 6 uczniów). Najwięcej „udanych lądowań” wykonali uczniowie klas szóstych. W klasie VI a 6 uczniów ukończyło test, w klasie VI c było 4 uczniów, a w klasie VI b i VII b prace przesłało po 3 uczniów. Z każdej klasy 5 – 8 byli uczniowie, którzy otworzyli udostępniony w aplikacji test. Brawo dla zwycięzców w rywalizacji frekwencyjnej i dla wszystkich, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę historyczną.

Za wielki test wiedzy historycznej związanej z czasami twórców Konstytucji 3 Maja uczniowie mogli zdobyć maksymalnie 27 pkt. Najlepsze wyniki ( po 26 pkt) uzyskało ex aequo 3 uczniów z klas VI b/VII b/ VII c: Zuzia, Agnieszka i Kuba. Drugie miejsce wywalczyły również w ten sam sposób 2 uczennice z klas VII c i VIII b: Iga i Patrycja. GRATULACJE.

Jednocześnie, w tle ogólnej rywalizacji toczyła się wewnętrzna walka o zaszczytny tytuł „Młodego Historyka 2021” wśród uczniów klas szóstych , uczestniczących w zajęciach rozwijających „ Zakątek Historii”. Zwycięsko z potyczek rozgrywanych przy okazji obchodów świąt narodowych – 11 Listopada i 3 Maja – wyszły 2 uczennice: Aleksandra Piórkowska i Zuzanna Błasik. Miejsce na pudle  zdobyła również  Gabriela Rybaczek. 

Wszyscy chętni, którzy podjęli wyzwanie z historią w tle, podeszli do rywalizacji bez presji oceny szkolnej i niepotrzebnego stresu.  A dla uczniów świadomość, że historia poza lekcjami również może być przyjemna i dawać radość  jest wartością dodaną naszej innowacji. Aktywności uczniowskie były ważnym gestem szkoły, aby w okresie nauki zdalnej i oczywistych ograniczeń zaakcentować w środowisku obchody radosnego święta , jakim były obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  

Formularz konkursu – Zobacz 

Zbigniew Milanowski