KONKURS O TYTUŁ MŁODEGO HISTORYKA

 

11 listopada to dziś dla Polaków jeden z najważniejszych dni w roku. Obchody Narodowego Święta Niepodległości są okazją do przypomnienia wydarzeń z 1918r.

W naszej szkole pamiętamy rok 2018, gdy świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Równie ważną datą jest rok 2020, bo tego dnia obchodzimy dwa ważne wydarzenia. 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz nadania w tym czasie imienia naszej szkole. Imienia Polski Niepodległej. W związku z tym, świadomi ograniczeń w świętowaniu związanych z obecną formą nauki w szkole, postanowiliśmy w ramach zajęć rozwijających z historii jednak spróbować nawiązać do tamtych przełomowych czasów i zaakcentować w sposób zdalny pamięć o bohaterach dźwigających Polskę na niepodległość.

Chętni uczniowie przystąpili do konkursu wiedzy historycznej dotyczącej odzyskania niepodległości przez Polskę. Konkurs ten był pierwszym etapem rywalizacji uczniów o zaszczytny tytuł „Młodego Historyka 2021”. Drugi,  finałowy etap odbędzie się w okolicach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, kiedy to poznamy zwycięzców.

Po pierwszym etapie wielkie szanse na końcowy laur mają uczennice, dziewczyny, które zajęły pierwsze 7 miejsc. Są to: Piórkowska Aleksandra, Błasik Zuzanna, Rybaczek Gabriela, Gierak Weronika, Uniłowska Oliwia, Pizoń Karina i Amelia Pawelczyk. Dziewczyny mają tak dużą przewagę punktową, że pewnie z ich grona wyłonimy zwyciężczynię. O skali trudności zadań w teście wiedzy historycznej świadczy załączony poniżej formularz .

Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu za poświęcony czas i wynik rywalizacji.

Vademecum – 11 Listopada – Święto Niepodległości
( formularz do wewnątrzgrupowego konkursu historycznego dla uczniów biorących udział w zajęciach rozwijających „ Zakątek Historii” organizowanego z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości)

Formularz konkursu – zobacz

  • Post author:
  • Post category:Konkurs