Wyjątkowa wycieczka z okazji Dnia Dziecka

W dniach 1–2 czerwca uczniowie klas V naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce z okazji Dnia Dziecka. Program wyjazdu był bardzo bogaty i pozwolił nam poznać wiele interesujących miejsc oraz przeżyć niezapomniane chwile.
Pierwszego dnia odwiedziliśmy Niepołomice, gdzie zwiedziliśmy Zamek Królewski oraz spacerowaliśmy po malowniczym rynku, poznając historię miasta i jego najciekawsze zabytki. Następnie udaliśmy się do Wieliczki. Zwiedzanie słynnej Kopalni Soli dostarczyło nam wielu wrażeń – podziwialiśmy imponujące podziemne komory, solne rzeźby oraz kaplice wykute w soli. Niezwykłym przeżyciem był nocleg w kopalni, który dla wielu uczestników okazał się największą atrakcją całej wycieczki.
Drugiego dnia pojechaliśmy do Krakowa. Zwiedziliśmy Katedrę Wawelską, poznając jej bogatą historię oraz znaczenie dla dziejów Polski. Następnie udaliśmy się na spacer po krakowskim Starym Mieście. Podziwialiśmy piękne kamienice oraz zabytkowe uliczki. Szczególnym momentem było wysłuchanie hejnału granego z wieży Kościoła Mariackiego na Rynku Głównym, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Krakowa.
Na zakończenie wycieczki, z okazji Dnia Dziecka, wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani pysznymi lodami. Wyjazd był doskonałą okazją do zdobywania wiedzy, integracji i wspólnego spędzenia czasu. Wróciliśmy do domu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, zabierając ze sobą wiele pięknych wspomnień.
Ewa Boguta, Monika Ziętek, Anna Tomiło