XXXXIII Mały Konkurs Recytatorski 2024 – mamy laureatkę w województwie.

XXXXIII Mały Konkurs Recytatorski 2024 – mamy laureatkę w województwie.

Konkursy recytatorskie propagujące kulturę żywego słowa są zawsze dużym wyzwaniem, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdzie piękno i poprawność języka ojczystego schodzą na dalszy plan. Niemniej rokrocznie gromadzą one chętnych do zaprezentowania niełatwej, ale jakże wymownej sztuki recytatorskiej. W naszej szkole również znaleźli się tacy śmiałkowie, którzy podjęli ten trud i przygotowali następujące teksty:

 • Matylda Hanaj kl. III b – „Kura w biurze” Łukasza Dębskiego
  przygotowanie, Pani Małgorzata Grabczyńska

 • Weronika Rymarz kl. IIIb – „Wrona” Małgorzaty Nawrockiej przygotowanie, Pani Małgorzata Grabczyńska

 • Lena Wójcik – Misiakowska kl.IIIb „Wiosna i moda” Bożeny Głodkowskiej – przygotowanie, Pani Małgorzata Grabczyńska

 • Krystian Sobkowicz kl. IIIc – „Kwoka” Jana Brzechwy
  – przygotowanie, Pani Elżbieta Korba

 • Aleksandra Szwałek kl. IIIc – „Na papierze” Marcina Brykczyńskiego
  -przygotowanie, Pani Elżbieta Korba

 • Igor Rudzik kl. VIb – „Alarm!” Antoniego Słonimskiego
  – przygotowanie, Pani Amelia Dziurda – Multan

 • Stanisław Mituła kl. VII b – „O rodzicach” Ludwika Jerzego Kerna
  -przygotowanie, Pani Magdalena Miszczak

Jako że był to już etap powiatowy, poziom wykonań był na wysokim poziomie, a do etapu wojewódzkiego mogło przejść tylko czworo wykonawców. Nasza szkoła ponownie miała dużo szczęścia, ponieważ z grupy siedmiu uczniów, aż dwoje zostało docenionych.Tytuł laureata i awans do etapu wojewódzkiego zdobyła Matylda Hanaj z klasy IIIb za iście aktorskie przedstawienie trudnych perypetiów życiowych pewnej kury. Zaś wyróżnienie otrzymał Stanisław Mituła uczeń klasy VIIb, który próbował udzielić wskazówek młodszym kolegom, jak poradzić sobie z rodzicami.

Pozostali wykonawcy również pięknie zaprezentowali swoje teksty i otrzymali gromkie brawa. Gratulujemy wszystkim wykonawcom oraz ich nauczycielom, zaś Wy koniecznie obejrzyjcie foto i videorelację poniżej!

Ilona Fijołek – Mituła
Korba Elżbieta

 • Post author:
 • Post category:Konkurs