Dzień Ziemi 2024

Dzień Ziemi 2024

Dnia 22 kwietnia 2024 r. uczniowie klas 4b, 4c, 5c, 6c, 7b i 7d, 8a zaprezentowali społeczności szkolnej montaż słowno – muzyczny z okazji „Dnia Ziemi”. W tym roku wydarzenie ekologiczne przebiega pod hasłem „Planeta vs. Plastik”

Krótka inscenizacja miała na celu zwrócić uwagę na globalny problem jakim są zanieczyszczenia naszej Planety. Była to również okazja do podsumowania wyników konkursów ekologicznych, jakie odbyły się w naszej szkole. Uczniowie, którzy zostali zwycięzcami w konkursie wiedzy ekologicznej w kategorii klas V – VI i VII – VIII otrzymali nagrody. Uczniowie, którzy wzięli udział w ekologicznym konkursie plastycznym „Powiedz NIE Plastikowi” zostali wyróżnieni i również otrzymali nagrody.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród i wspieranie podejmowanych przez nauczycieli działań dydaktycznych, wychowawczych i proekologicznych.

W kolejnym dniu, 23 kwietnia 2024 r. w ramach trwającej akcji „Sprzątanie Świata”,  przy sprzyjającej, słonecznej pogodzie uczniowie klas siódmych oraz uczniowie klasy 5c i 6c wraz z opiekunami: p. A. Dziurdą-Multan, p. M. Miszczak, p. R. Kryską, p. J. Kalicką, p. E. Wieczorkiewicz i p. J. Orszulską  porządkowali teren ruin zamku, zalewu oraz rezerwatu przyrody „Podzamcze” w Bychawie. Była to kontynuacja przedsięwzięcia ekologicznego, które realizowane było także przez młodszych uczniów w I półroczu roku szkolnego 2023/2024.

Mamy nadzieję, że prowadzone przez nauczycieli akcje ekologiczne wpłyną na świadomość, właściwe zachowania i postawy naszych wychowanków.

Dbajmy o czystość naszego miasta, segregujmy odpady, bądźmy odpowiedzialni za środowisko w którym żyjemy  i  promujmy zachowania proekologiczne na co dzień.

Renata Kryska,  Ewa Wieczorkiewicz, Joanna Kalicka

 

Podsumowanie Szkolnych Konkursów Ekologicznych w roku szkolnym 2023/2024 Konkurs  Wiedzy  Ekologicznej :

V – VI (5 osób)

I miejsce:

Agata Prącik kl. 5b
Małgorzata Chrzanowska kl. 6b 

II miejsce:

Fabian Młynarski kl. 5c

III miejsce:

Natalia Podolak kl. 5b
Gabriela Grula kl. 6b

VII – VIII (7 osób)

I miejsce:

Julia Kryska kl. 8a 

II miejsce :

Angelika Foc kl. 7a
Stanisław Mituła kl. 7b
Julia Flis kl. 8a 

III miejsce:

Paweł Krawczyk kl. 7d
Hanna Dolecka kl. 8b
Aleksandra Ścierzyńska kl. 8b 

Plastyczny Konkurs Ekologiczny – plakat  pt. „Powiedz  NIE  Plastikowi”

IV – VI wyróżnienia (9osób):

Amelia Foc kl. 4c,
 Agata Prącik 5b,
Agata Korba 5b,
Mateusz Maj 5b,
Oliwier Podleśny 5c,
Blanka Kryk 6b,
Aleksandra Krawczyk 6c,
Laura Marzec 6c,
Lena Ponieważ 6c

Łączna liczba uczniów kl. IV – VIII biorących udział w konkursach:  77 osób.

Gratulujemy !