St.Patrick’s Day!!!

St.Patrick’s Day!!!

Dzień 17 marca jest narodowym świętem Irlandii, gdyż jest to święto patrona tego kraju, św. Patryka. W tym celu, by przybliżyć uczniom podstawowe fakty dotyczące Zielonej Wyspy, w naszej szkole została wykonana wystawa plastyczno-językowa. Można było zobaczyć piękne prace w wykonaniu uczniów naszej szkoły  przedstawiające symbole święta irlandzkiego. Całość wystawy zdobiły zielone symboliczne koniczynki z różnymi sloganami. Wg legendy o św. Patryku, wykorzystał on tę roślinę, aby wyjaśnić dogmat o Trójcy Świętej. Jednak najważniejszą tradycją tego dnia jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego też uczniowie, którzy znaleźli w swojej garderobie coś zielonego, byli zwolnieni z odpowiedzi. Na lekcjach języka angielskiego odbyły się pogadanki na temat celebracji tego święta. Celem „zielonego święta” i „zielonej wystawy” było zapoznanie uczniów z historią i kulturą krajów anglojęzycznych, kształtowanie szacunku i tolerancji wobec innych kultur oraz wprowadzenie zielonych elementów do szkoły przed nadchodzącą wiosną.

Nauczyciele języka angielskiego