CANTARE  2024

CANTARE  2024

Dnia czwartego marca 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Polski Niepodległej w Bychawie odbył się szkolny konkurs piosenki – „Cantare”. Uczestniczyło w nim 28  wykonawców, którzy wykonali piosenkę w języku ojczystym.

Uczniów oceniało jury w składzie:

  • przewodniczący – p. Piotr Gajdosz, który ukończył Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina I i II stopnia w Nowym Sączu grając na skrzypcach. Swoją drogę muzyczną kontynuował na studiach w murach Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie zdobywając tytuł licencjata na wydziale wokalno – aktorskim. Tytuł magistra sztuki uzyskał na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Juror angażuje się w liczne projekty muzyczne. Zajmuje się również edukacją wokalną dzieci, młodzieży i osób dorosłych skupiając uwagę na emisji głosu, prawidłowym oddechu oraz interpretacją utworu;
  • członkowie: Maja Dworak i Daria Sak, które reprezentują SU oraz są laureatkami konkursów wokalnych na szczeblu szkolnym, gminnym i powiatowym.

           
Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców komisja nagrodziła następujące osoby:
kategoria I (klasy młodsze):
I miejsce: Julia Wilkołazka (5c)
II miejsce (ex aequo): Amelia Ziętek (3c), Maja Zdun (4 a),
III miejsce (ex aequo): Amelia Foc (4c), Matylda Hanaj ( 3b);

kategoria II (klasy starsze):
I miejsce:  Alicja Murak (6a)
II miejsce: Stanisław Mituła (7 b)
III miejsce: Laura Wójcik (7b).

Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców naszej placówki oraz dla lokalnej gazety „Głos Ziemi Bychawskiej” za ufundowanie upominków dla wszystkich wokalistów. Laureatki pierwszych miejsc dodatkowo w nagrodę nagrają swoje piosenki w profesjonalnym studiu muzycznym – Dźwiękownia Trzecia Kolonia.

Organizator: Krzysztof Mendykowski