Z wizytą w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie oraz teatrze muzycznym.

Z wizytą w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie oraz teatrze muzycznym.

 W dniu 29.02.2024r. uczniowie klasy 4a i  4b pod opieką p.Agnieszki Daśko,  p.Ewy Głaz, p.Małgorzaty Korby oraz rodzica odbyli swoją lekcję wychowania obywatelskiego w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie.

Dzięki zaangażowaniu mamy Grzegorza oraz naszej przewodniczce po urzędzie- Pani Justynie Błaszczyk mogliśmy zapoznać się z funkcjonowaniem urzędu oraz pracą urzędników. Pani Justyna przedstawiłam nam historię UW. Za pomocą quizów i specjalnych kodów odgadywaliśmy hasła. Naszym zadaniem było również znaleźć klucz do otworzenia skrzynek z kolejnymi zagadkami. Na miejscu czekał na nas słodki poczęstunek, soczki i musy owocowe. Mieliśmy także przyjemność spotkać się z Wicewojewodą Lubelskim- Panem Wojciechem Wołochem, który opowiedział nam o pracy urzędników oraz urzędu. Odpowiedział na kilka pytań zadanych przez uczniów. Obejrzeliśmy pamiątkowe medale. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek. Na zakończenie naszej wizyty oczywiście nie zabrakło pamiątkowych zdjęć.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było spotkanie z Alicją w Krainie Czarów w teatrze muzycznym na Uniwersytecie Przyrodniczym. Oglądając spektakl przeżyliśmy wspólną podróż po świecie, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje. Przenieśliśmy się w świat niezwykłych stworzeń i zaskakujących rozwiązań. Zobaczyliśmy przygodę tańca, piosenek i humoru. A wszystko po to, by poznać lepiej siebie, i zrozumieć, iż najważniejsze to nikogo nie udawać i być po prostu sobą! Ponadto mogliśmy przeżyć niezapomniane chwile wspólnej zabawy. Znakomita gra aktorów, piękne kolorowe kostiumy sprawiły, iż  z zaciekawieniem śledziliśmy spektakl, a także braliśmy w nim czynny udział klaszcząc i śmiejąc się wspólnie z aktorami.

Po zjedzeniu pysznego obiadu na stołówce w UW , podekscytowani i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Wyjazd do Lublina na długo pozostanie w naszej pamięci.

Podziękowania kierujemy również w stronę Pani Beaty Gąbki za opiekę i pomoc podczas naszego pobytu w UW. 

Ewa  Głaz
Agnieszka Daśko
Małgorzta Korba