Turniej Rodzinny w Tenisie Stołowym

Turniej Rodzinny w Tenisie Stołowym

Tenis stołowy do sport, który wymaga od gracza pracy wszystkich grup mięśni, nie jest dyscypliną wymagającą dużych nakładów finansowych, dlatego cieszy się bardzo dużą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

Chcąc zachęcić uczniów oraz ich rodziców do aktywnego spędzania czasu wolnego w gronie rodzinnym, 13.01.2024 roku w Szkole Podstawowej im. Polski Niepodległej w Bychawie zorganizowany został po raz kolejny Turniej Rodzinny w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Bychawy. Rozgrywki te mogły się odbyć dzięki uprzejmości pani dyrektor Justyny Pawlik.

Początkowo do zawodów zgłosiło się 11 drużyn, ale do rozgrywek przystąpiło 8 ekip. Każda drużyna składała się z dziecka i rodzica, którzy rozgrywali najpierw gry singlowe uczeń
z uczniem, następnie rodzic z rodzicem, a w przypadku remisu rozgrywana była gra podwójna (debel). Wszystkie mecze rozgrywane były systemem „do dwóch wygranych”, tzn. spotkanie kończyło się zwycięstwem, jeżeli któryś z zawodników wygrał dwa sety do 11 punktów. Wśród uczestników są rodzice, którzy biorą udział w rozgrywkach od kilku lat.

Wszystkie pojedynki były bardzo zacięte, a niektórzy zawodnicy sprawiali wielkie niespodzianki, nieoczekiwanie wygrywając swoje mecze z wcześniej, wydawałoby się, mającymi większe szanse na zwycięstwo tenisistami. Drużyny, które zajęły miejsca I, II i III zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez pana burmistrza, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wyniki turnieju:
I miejsce – Adam Szmit i tata Tomasz (kl. VI c)
II miejsce – Miłosz Ponieważ i tata Mariusz (kl. VIII b)
III miejsce – Szymon Szydłowski i tata Kamil (kl. VI b)
IV miejsce – Mateusz Florek i tata Piotr (kl. VI a)
V miejsce – Szymon Piekarz i tata Łukasz (kl. IV c)
VI miejsce – Igor Rudzik i mama Joanna (kl. VI b)
VII miejsce – Mikołaj Ziarniecki i tata Arkadiusz (kl. V b)
VIII miejsce – Julia Dyk i mama Anna (kl. VII a)

Zapraszamy za rok !!!

Andrzej Miszczak

  • Post author:
  • Post category:Sport