SPOTKANIE POLICJANTÓW Z PIERWSZAKAMI

SPOTKANIE POLICJANTÓW Z PIERWSZAKAMI

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W ramach edukacji w tym kierunku 20 listopada 2023 r. uczniów  klas pierwszych odwiedzili  dzielnicowy Komisariatu Policji w Bychawie asp. Piotr Stańko i p. Elżbieta Konowałek pracownik wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Goście przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcali do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, przestrzegali najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Zwrócili także uwagę na bezpieczeństwo dzieci nie tylko jako pieszych, ale również jako pasażerów samochodu i prawidłowe zapinanie fotelika i pasów bezpieczeństwa. Innym istotnym tematem pogadanki z dziećmi było właściwe zachowanie się w przypadku zaistnienia zdarzenia zagrażającego ich życiu bądź zdrowiu i zasadami poruszania się rowerem po drodze. Zwrócili  uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi oraz omówili sposoby unikania ich. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań, ale i na wiele potrafili wyczerpująco odpowiedzieć.  Uczniowie wykazali się dobrą znajomością  zasad przechodzenia przez ulicę.

Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze. W nagrodę za aktywny udział uczniowie otrzymali znaczki i kamizelki odblaskowe.

Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

 

/Dorota Drążek. Bożena Warda, Elżbieta Małecka/