Milion dzieci modli się na różańcu.

Milion dzieci modli się na różańcu.

W środę 18 października 2023 r. uczniowie naszej szkoły dołączyli się do kampanii modlitewnej pt.,,Milion dzieci modli się na różańcu”. Jest to modlitewna inicjatywa Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie , która ma na celu przywrócenie wiary w moc modlitwy. Ogólnoświatowa kampania jest zaproszeniem by przypomnieć sobie słowa Matki Bożej z Fatimy, że dziecięca i ufna modlitwa różańcowa może naprawdę zmienić świat, pokonać zło i przynieść pokój. W tym dniu różaniec odmawiało 1.036.179 dzieci z całego świata. W naszej szkole modlitwę poprowadził ks. Zbigniew Cąkała z uczniami klasy VII c . Wspólnie o pokój na świecie modlili się uczniowie kl. I a z panią E. Małecką, kl. I b z panią B. Wardą,

kl.I c z panią D. Drążek, kl.II b z panią M. Rapą , pani dyrektor J. Pawlik oraz nauczycielka religii M. Ziętek.

Katecheci