Jak powstaje chleb? – wizyta w piekarni.

Jak powstaje chleb? – wizyta w piekarni.

W piątek 29 września  uczniowie klasy IIIB wraz z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę do piekarni państwa Kowalskich w Bychawie.
Trzecioklasiści  mieli możliwość zwiedzenia najważniejszych pomieszczeń piekarni: magazynu z mąką oraz pomieszczenia, w którym wyrasta i wyrabia się ciasto. Dowiedzieli się, że rodzaj pieczywa zależy od typu  mąki użytej do jego wypieku. Zobaczyli maszyny, które pomagają piekarzowi w pracy. Z wielkim zainteresowaniem przyglądali się zasobnikom do mąki, wielkim kadziom z mieszadłami oraz ogromnym piecom. Poznali etapy powstawania chleba i produkty niezbędne do jego wypieku. Dowiedzieli się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb oraz ile bochenków pieczywa można jednorazowo upiec w jednym piecu. Atrakcją dla nich było samodzielne włożenie wielką łopatą chleba do pieca. Uczniowie przekonali się, że zawód piekarza to bardzo ciężka praca. Na końcu zostaliśmy zaproszeni do spróbowania ciasteczek i drożdżówek, które w tej piekarni zostały wypieczone. Dzieci z tej wycieczki wróciły pełne wrażeń, obejrzały piekarnię i poznały z bliska pracę piekarza.

 Serdeczne podziękowania dla pana Roberta Gorgola za miłe przyjęcie, możliwość zwiedzania piekarni i wzbogacenia naszej wiedzy. 

                                                                 Uczniowie klasy III B wychowawczynią M. Grabczyńską