DZIEWCZYNKA Z EMOCJAMI – pierwszaki na wydarzeniu edukacyjno – artystycznym Teatru Andersena!

DZIEWCZYNKA Z EMOCJAMI – pierwszaki na wydarzeniu edukacyjno – artystycznym Teatru Andersena!

26 września 2023 r. w sali widowiskowej Bychawskiego Centrum Kultury uczniowie klas pierwszych pod opieką swoich wychowawczyń: p. Elżbiety Małeckiej, p. Bożeny Warda i p. Doroty Drążek wzięli udział w bezpłatnym wydarzeniu artystyczno – edukacyjnym Teatru Andersena w Lublinie pt. „Dziewczynka z emocjami”, gdzie sztuka teatru łączyła się z pedagogiką, a spektakl stał się pretekstem do rozmowy o emocjach.
Główną bohaterką była dziewczynka, która dzięki swojej wyobraźni odwiedzała różne światy (inspirowane baśnią Hansa Christiana Andersena “Dziewczynka z zapałkami”). Spotkała m.in. złodzieja, policjanta, dziadka, babcię, a każda postać sprawiała, że bohaterka doświadczała różnych emocji.
Przygody dziewczynki – młodzi widzowie – mogli modyfikować. Narratorka nie tylko na to pozwalała, ale także zachęcała publiczność do głośnego wyrażania swojego zdania i opinii oraz wpływać na losy bohaterów spektaklu. Aktorzy improwizowali sytuacje teatralne zaproponowane przez widzów i zapraszali wszystkich do próby odpowiedzi na pytania – czy dzieci mają prawo wyrażać swoje emocje, czy należy je tonować i jak je przyjmować, reagować.

/Dorota Drążek/