Nasza szkoła wzięła udział w wydarzeniu sportowym pod hasłem #BiegFairPlayPKOI2023

Nasza szkoła wzięła udział w wydarzeniu sportowym pod hasłem #BiegFairPlayPKOI2023.

 Polski Komitet Olimpijski z okazji Światowego Dnia Fair Play organizuje od 2021 roku ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych #BiegFairPlayPKOl.

Jej celem jest promocja wartości etycznych zarówno w sporcie, jak i w życiu. Misją PKOl jest promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, a jeśli przyświecają tej aktywności także wartości takie jak szacunek, przyjaźń i radość, to mamy nadzieję, że sport zostanie z człowiekiem na całe życie. Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do tego wydarzenia.  W dniach 19-20 września 2023r. w biegu uczestniczyło 175 uczniów Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Bychawie.  19 września 2023r. najmłodsi uczniowie z klasy III c, z dużym zaangażowaniem i radością pokonywali wyznaczoną trasę, przekazując pałeczkę sztafetową swojej koleżance, swojemu koledze. Bieg odbywał się w przyjaznej atmosferze, a uczniowie wspaniale dopingowali do pokonywania trasy. 20 września 2023r. w biegu uczestniczyli uczniowie klas IV- VIII, którzy również świetnie spisali się w podwójnej roli biegacza i kibica. Pogoda w tych dniach nam sprzyjała i dzięki temu bieg odbył się szczęśliwie i bez żadnych kontuzji.  Dziękuję nauczycielom wychowania fizycznego za zaangażowanie i sprawne przeprowadzenie wydarzenia sportowego dla naszych uczniów.

Koordynator Biegu
Elżbieta Głąb

 

/zdjęcia: Elżbieta Głąb/

  • Post author:
  • Post category:Sport