Nowe stroje sportowe

Nowe stroje sportowe

Po dwóch latach pandemii uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Bychawie wrócili do współzawodnictwa międzyszkolnego. Podsumowując rok szkolny 2022/2023 wzięliśmy udział w 49 zawodach od szczebla szkolnego aż po województwo. Uczniowie reprezentowali szkołę: w piłce siatkowej, nożnej, ręcznej, koszykowej, w pływaniu. Mamy utalentowaną młodzież, która po dwuletniej przerwie, uczestnicząc w zawodach, dostarczyła nam wielu powodów do radości.  Do pełni szczęścia brakowało nam strojów sportowych z numerem, nazwą i imieniem szkoły. Startując w tak wielu zawodach sportowych, mieliśmy okazję zaobserwować inne szkoły, które dumnie reprezentowali najlepsi sportowcy, ubrani w stroje sportowe z logo swojej szkoły. Nie ukrywamy, że patrzyliśmy z zazdrością i jednocześnie z nadzieją, że doczekamy się dobrych czasów. Po reformie oświaty mieliśmy do dyspozycji stroje po uczniach z gimnazjum i póki co na tym bazowaliśmy. Startowaliśmy w zawodach jako szkoła podstawowa i z napisem gimnazjum, ponieważ w grach zespołowych obowiązują stroje z numerami. Mamy szczęście, że Rada Rodziców jest nam bardzo przychylna i po rozmowie z przedstawicielkami otrzymaliśmy zgodę na zamówienie strojów z prawdziwego zdarzenia dla naszych uczniów. Szkoła Podstawowa w Bychawie istnieje już ponad 50 lat i nigdy nie miała strojów sportowych dla uczniów. Zrobiliśmy więc zamówienie na 60 strojów. Dla uczennic z klas 4-6 zostało zakupionych 15 strojów w kolorach różowo – błękitnych. Dla dziewcząt z klas 7-8 w kolorach zielono – niebieskich, dla chłopców klas 4-6 niebiesko- granatowe, a dla starszych szaro- czarne. Cierpliwie oczekiwaliśmy na efekt końcowy wybranych przez nas modeli strojów. Po otrzymaniu zamówienia z wielką radością dzielimy się faktem, że nasza placówka wzbogaciła się w piękne stroje, które nasi modele chętnie ubrali i pozowali do zdjęć. Od września zaczniemy nowe zmagania i nareszcie będziemy dumnie reprezentować szkołę w zawodach sportowych z nazwą i imieniem szkoły na koszulkach. Otrzymaliśmy również pieniądze na zakup materiału i uszycie narzutek na lekcje, oraz ponumerowanie koszulek, które pozostały po gimnazjum. Rada Rodziców ponadto przeznaczyła środki finansowe na zakup ławeczek, kubków i teczek z logo szkoły oraz pucharów dla dwudziestu najlepszych sportowców naszej szkoły. Ogromne podziękowania dla Rady Rodziców składamy na ręce pań: Moniki Szmit i Ilony Fijołek – Mituły.

                                                                                          

Z wyrazami wdzięczności
Dyrekcja,
 nauczyciele wychowania fizycznego