Spotkanie z rodzicami dzieci rozpoczynającymi naukę w klasie I

W dniu 27. 04 .2023 r. w świetlicy szkolnej, z rodzicami dzieci 6 letnich – już wkrótce rozpoczynających nowy etap edukacji – spotkali się: dyrektor pani Justyna Pawlik, wicedyrektor pan Andrzej Miszczak oraz nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej – przyszłe wychowawczynie w klasach pierwszych – panie: Elżbieta Małecka, Bożena Warda i Dorota Drążek.

Gotowość szkolna to ważny element składający się na przyszły sukces szkolny. Na spotkaniu przekazano szczegółowe informacje na jej temat i analizowano jej aspekty. Omówiono sposoby wsparcia dzieci i wskazówki jakie sprzyjają rozwijaniu dojrzałości szkolnej.

Rodzice otrzymali informacje na temat podręczników, jaki powinien być plecak dla pierwszoklasisty oraz zapoznali się z informacjami dotyczącymi pracy z dziećmi (np. jak dziecko powinno prawidłowo trzymać ołówek/pióro, co zrobić gdy chwyt jest nieprawidłowy) oraz przyborów szkolnych.

Po spotkaniu rodzice zostali oprowadzeni po szkole i mogli zwiedzić między innymi: szkolną stołówkę, pracownię komputerową, bibliotekę, salę gimnastyczną, szatnie oraz sale lekcyjne.

Spotkanie było owocne przede wszystkim dlatego, że nie zabrakło na nim najważniejszych partnerów szkoły – rodziców dzieci, którzy swoją obecnością udowodnili, że rozważnie i odpowiedzialnie podchodzą do edukacji swoich pociech. Można przypuszczać, że przy okazji tego spotkania nawiązana została korzystna współpraca rodziców ze szkołą, co w dzisiejszych czasach dla każdej szkoły jest bezcennym wsparciem.

Dorota Drążek