ZAKŁADAMY OGRÓDEK KLASOWY

ZAKŁADAMY OGRÓDEK KLASOWY

13 marca 2023 r. uczniowie klasy II c przystąpili do projektu ZAKŁADAMY OGRÓDKI KLASOWE . Na pierwszej lekcji dzieci zapoznały się piramidą zdrowego żywienia i stylu życia dla dzieci i młodzieży, obejrzały film „Ekipa Chrumasa:Chrumas i przyjaciele zakładają ogródki” oraz ułożyły poszczególne etapy rozwoju rośliny od nasiona do owocu. Odwołując się do informacji zawartych w prezentowanych materiałach wypowiadały się na temat pochodzenia i uprawy warzyw w warunkach szkolnych oraz warunków koniecznych do wzrostu roślin. Następnie uzupełniały karty pracy „Uprawiamy warzywa” jako przygotowanie do uprawy. Po wyborze nasion przez grupy projektowe wszyscy przystąpili do sadzenia i zasiewu wybranych warzyw w doniczkach oraz oznaczenia ich. Następnym krokiem było założenie dzienniczka obserwacji, w którym uczniowie opisują i ilustrują kolejno wykonywane prace podczas zakładania ogródka oraz podczas faz rozwoju roślin(od momentu posadzenia rośliny do jej wyhodowania).

Rodzice otrzymali karty informacyjne„Jak wyhodować warzywa z resztek” w celu uzyskania wiedzy na temat uprawy w doniczkach i zachęcenia ich do zakładania „domowych doniczkowych ogródków”.

Po upływie 2 tygodni 27 marca uczniowie posadzili sadzonki, które wyrosły z wysianych nasion (ogórka, papryki, cukinii, pomidora i inne), oznaczyli je i prowadzą dalszą obserwację.

Wych. Teresa Czajka