Jasełka 2022

W naszej szkole odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów klasy IIIa i IIIc pod okiem wychowawczyń: p. Elżbiety Małeckiej i p. Doroty Drążek oraz ks. Krzysztofa Pochwatki. Dekorację wykonały panie: Elżbieta Korba, Agnieszka Daśko i Justyna Orszulska. Przedstawienie przybliżyło oglądającym tajemnicę wcielenia Syna Bożego i wprowadziło w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Trzecioklasiści w przepięknych strojach występowali 20 grudnia 2022r. aż trzy razy przed szkolnymi kolegami i koleżankami, dyrekcją szkoły, nauczycielami oraz przed swoimi rodzicami, a 21 grudnia 2022r. przed dziećmi i nauczycielami  z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Bychawie  oraz Przedszkola Niepublicznego „Akademia Poziomkowa” w Bychawie.

W świąteczną atmosferę wprowadził wszystkich przepiękny Taniec Aniołków z szarfami do piosenki „Noel”,  wykonany przez uczennice klasy IIIc. Kolejne scenki ukazywały: Józefa i Maryję, która śpiewała malutkiemu Jezuskowi, Trzech Króli  i pasterzy, którzy od Aniołów dowiedzieli się o narodzinach Jezusa i z darami udali się do Betlejem. Do stajenki betlejemskiej oprócz pasterzy i królów przybyły także dzieci zagrane przez uczniów klasy IIIa, które przyniosły swoje podarunki. Bardzo wesołym elementem był ich taniec, podczas którego – z ogromną energią – zaśpiewały pastorałkę ,,Od serca do ucha”.

Na zakończenie wszyscy młodzi aktorzy zaśpiewali dla całej widowni pastorałkę-życzenia ,,Największy Gazda” – razem z księdzem Krzysztofem, który grał na gitarze.

Jasełka okazały się niesamowitym przeżyciem dla widzów. Ogromne zaangażowanie małych aktorów oraz praca, jaką nauczyciele i ksiądz włożyli w przygotowanie tego wydarzenia, zaowocowały wspaniałym spektaklem, który wywarł duże wrażenie i poruszenie wśród zgromadzonej publiczności. Grę dzieci dopełniła dopracowana w najmniejszym szczególe dekoracja, która zachwycała już przy samym wejściu na salę. Występ uczniów wywołał wzruszenie i duży aplauz widowni.

/Dorota Drążek, Elżbieta Małecka/
Autorki zdjęć:
Z dnia 20.12.2022r. Justyna Orszulska, Jolanta Stoczkowska, Anna Nawrocka
Z dnia 21.12.2022r. Mirosława Spust