Przedświąteczne zbiórki

Święta Bożego Narodzenia skłaniają wszystkich do refleksji i życzliwości. Przy wigilijnym stole kładziemy puste nakrycie dla zbłąkanego wędrowca. Przedświąteczny okres sprawia, że chętniej otwieramy swoje serca na bliźniego i częściej dzielimy się z potrzebującymi.

Dlatego z radością zorganizowaliśmy w szkole dwie zbiórki świąteczne.

Nie wszystkim dane jest cieszyć się świętami spędzonymi z rodziną, w ciepłym domu. Takiej możliwości nie mają chore dzieci, z tego powodu przyłączyliśmy się do zbiórki organizowanej przez Bychawskie Centrum Kultury, zatytułowanej „Paka dla dzieciaka”. W ramach tej akcji zbieraliśmy zabawki, książki, słodycze, gry i puzzle dla dzieci- pacjentów lubelskich szpitali. Zbiórka trwała do 17 grudnia 2021r, kiedy dzięki pomocy naszej Rady Rodziców, przekazaliśmy zebrane paczki do Bychawskiego BCK.

Drugą zbiórką zorganizowaną na terenie szkoły była zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska dla zwierząt w Lublinie. Zima i niskie temperatury sprawiają, że zwierzęta potrzebują więcej pokarmu, gdyż ich organizmy wydatkują więcej energii na ogrzanie. Darowizna w postaci karmy na pewno przydała się schronisku i czworonogom.

Obie zbiórki spotkały się z ciepłym przyjęciem przez uczniów i rodziców. Wszyscy otworzyli swoje serca na potrzeby innych.

Pokazaliście, że duch świąt jest Wam bliski i serdecznie Wam za to dziękujemy!!!

Samorząd Uczniowski