Warsztaty integracyjne

Warsztaty integracyjne

Wtorek 14.09.2021 r. był dla uczniów klasy V b i V c oraz ich opiekunów niecodzienną lekcją, która tym razem odbyła się poza murami Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Bychawie. Tego dnia udaliśmy  się do wyjątkowego miejsca, jakim jest Ośrodek Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu Leśnym.

Gdy wysiedliśmy z autokaru, przywitało nas piękne słonko i równie sympatyczna właścicielka ośrodka. Na początku podzielono nas na dwie grupy. Obydwa zespoły wzięły udział w zabawach integracyjnych. Wiele emocji wzbudziły warsztaty mydlarskie, podczas których wszyscy wykonaliśmy kolorowe mydełka. Wykonane pod nadzorem pana Michała przepiękne i pachnące „dzieła sztuki” mogliśmy później zabrać do domu. Po obiedzie wzięliśmy udział w grze terenowej zorganizowanej w leśnym labiryncie. Wcielenie się w rolę odkrywcy tajemnic lasu sprawiło nam  wiele radości.

Mieliśmy też okazję na  wspólne przygotowanie czekoladowych ciastek. Była to szansa przyrządzenia deseru pod czujnym okiem pani cukiernik. Wszyscy kroiliśmy czekoladę i bakalie. Odmierzaliśmy mąkę, masło i miksowaliśmy składniki. W skupieniu formowaliśmy odpowiedniej wielkości kulki, które trafiały na blachę do pieczenia
i oczywiście do piekarnika. Ileż satysfakcji sprawiła nam degustacja … MNIAM!!! Przekonaliśmy się, że tradycyjne i wykonane samodzielnie domowe wypieki nie mają sobie równych!

Pełni emocji i niecodziennych wrażeń wracaliśmy do Bychawy. Ten jeden wyjątkowy dzień przypomniał nam, że współdziałanie i budowanie  koleżeńskiej atmosfery jest niezwykle ważne, zwłaszcza po tak długim okresie zdalnego nauczania. Zdecydowanie tego potrzebowaliśmy.  

Koszt wyjazdu został obniżony, a portfele rodziców pozostały pełniejsze dzięki uprzejmości Burmistrza Bychawy, który udostępnił nam  szkolny autobus. Dziękujemy bardzo.

                                                                                                                    Magdalena Miszczak
Krzysztof Mendykowski
Andrzej Miszczak
oraz uczniowie kl. V b i V c