Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności w klasie IIc

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Uczniowie klasy IIc od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie odbyła się rozmowa na temat obejrzanego filmu – uczniowie zastanawiali się „co to znaczy być twórczym?” oraz o wzajemnym dodawaniu sobie odwagi i wiary w siebie. Po chwili rozmowy z entuzjazmem przystąpili do działań praktycznych, których motywem przewodnim była kropka. Do pracy wykorzystano różne materiały i przybory plastyczne. Uczniowie prześcigali się w swoich pomysłach i kreatywności. Drugoklasiści tworzyli kropkowe dzieła sztuki, kropkowe działania matematyczne, śpiewali piosenkę o kropce oraz wykonali prace przestrzenne z wykorzystaniem kolorowych nakrętek. Kropki były na ubraniach, na buziach, w zeszytach, na tablicy. Nawet można było spróbować chodzenia w „kropkowych klapkach” (fakirki, klapki zdrowotne do masażu stóp) – co wcale nie było takie  łatwe! A wszystko po to, by pokazać uczniom, że w każdym z nas drzemie talent, czasem po prostu jeszcze nieodkryty.

Dzień ten wywołał dużo radości i uśmiechów sprzyjał odkrywaniu talentów, wyzwolił kreatywne działania, było kolorowo, głośno, wesoło… kropkowo! Nikt w tym dniu nikt nie był „w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”. Zwracali tym samym uwagę na to, że warto wierzyć w siebie.

Dorota Drążek