Mikołajki w klasie I c

Mikołajki w klasie I c

W  tym roku MIKOŁAJKI w klasie Ic były wyjątkowe, ponieważ nie odbyły się – 7 grudnia 2020 roku – w szkole, tylko Mikołaj – w przeważnie pod osłoną nocy – odwiedził pierwszoklasistów w ich domach i ukradkiem podrzucił im prezenty.

 W związku z obecną sytuacją,  która,  niestety uniemożliwia przeprowadzenie niezapomnianych spotkań mikołajkowych dla dzieci, tegoroczne mikołajki odbyły się w nietypowej formie – online.

W poniedziałkowy poranek uczniowie klasy Ic ubrani w czerwone stroje i mikołajkowe czapeczki z białymi  pomponami  lub „rogami renifera” powitali się bardzo radośnie przed ekranami komputerów. Imieniny św. Mikołaja stały się doskonałą okazją do „oderwania się” od rutynowego szkolnego planu dnia.

Każdy mógł pochwalić się swoim prezentem od Mikołaja, a nawet pokazać go do kamerki – na co nie można byłoby pozwolić sobie w szkole.

Niespodzianką dla dzieci były przygotowanie przez wychowawcę zagadki związane  z Mikołajem oraz ulubione kodowanie Mikołaja. Pierwszoklasiści poznali także prawdziwą historię świętego Mikołaja. Dowiedzieli się, że najważniejsze nie są prezenty, ale dobroć okazywana innym ludziom.

Nie zabrakło również klasowych zdjęć, na których uczniowie pojawili się w „mikołajkowym wydaniu”.

W tygodniu poprzedzającym mikołajki, uczniowie uczyli się piosenki pt.: „Mikołaj w przyłbicy”, a chętni uczniowie – dzięki pomocy swoich rodziców – nagrali swoje „pierwsze mini teledyski” do tej piosenki!

Poniedziałek 7 grudnia 2020 r.  okazał się dniem pełnym wrażeń i radości. Chociaż uczniowie i nauczyciele  znaleźli się w nowej rzeczywistości, to zadbali o budowanie relacji między sobą i pielęgnowanie szkolnych tradycji.

wych. Dorota Drążek

  • Post author:
  • Post category:Nauka