Laureaci konkursów

Rok szkolny 2010/2011

XXX Mały Konkurs Recytatorski
Laureat etapu wojewódzkiego - Oskar Mituła /III b/
- opiekunka: Bożena Warda
Udział w Wojewódzkim Koncercie Laureatów: Karolina Grodzińska /V a/
Wyróżnienia w eliminacjach powiatowych:
Kaja Szewczyk /I b/, Karolina Frączek /II a/ i Łukasz Krzysztoń /IV b/

Opiekunki: Teresa Tracz, Małgorzata Rapa, Małgorzata Grabczyńska, Ewa Pietrzak

Szkolny konkurs plastyczny Uzależnieniom powiedz NIE!"
I miejsce - Kamila Walewska /VI d/
II miejsce - Anna Chemperek/ VI d/, Adrianna Ziętek /V d/
III miejsce - Ewa Kowalczyk /III c/, , Aleksandra Toporowska /IV d/, Wiktoria Kryska /V d/
wyróżnienia:
Patryk Daśko /IV b/, Adrian Dolecki /VI c/, Karolina Głaz /VI d/, Joanna Grabska /III d/,
Karolina Ziętek /IV d/

Organizatorzy: Marzena Kasperek, Anna Rymarz

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Zapobiegajmy pożarom"
eliminacje powiatowe:
III miejsce w kat. klas I-III - Szymon Kucharski /II c/
IV miejsce w kat. klas IV-VI - Andżelika Czernicka /V c/

Szkolny Konkurs Mistrz Literowania The Master of Spelling"
dla klas czwartych

I miejsce - Wojciech Chanaj /IV d/
II miejsce - Julia Michalewska /IV a/
III miejsce - Krzysztof Traczewski /IV b/
wyróżnienia:
Edyta Tomaszczyk /IV d/
Michał Król /IV b/
Marcin Wolski /IV b/
Natalia Puchala /IV a/

Opiekunki: Justyna Pawlik, Dorota Piskorska

Szkolny konkurs plastyczno - historyczny Herb Bychawy"
Nagrody i wyróżnienia:
Za prace plastyczne:
I miejsce - Adrianna Ziętek /V d/, Wiktoria Kryska /V d/
II miejsce - Aleksandra Syroka /IV c/, Patryk Daśko /IV b/
III miejsce - Wiktoria Frączek /IV c/, Karolina Ziętek /IV d/
Wyróżnienie - Aleksandra Kaproń /V c/
Za historyczną genezę herbu Bychawy:
I miejsce - Jakub Kaźmierak /IV d/
II miejsce - Aleksandra Syroka /IV c/
III miejsce - Paulina Wojtyła /IV d/
Wyróżnienie - Gabriela Oleszko /IV c/

Organizatorzy: Henryka Ozimek, Ewa Kaźmierak

Szkolny konkurs - prezentacja multimedialna na temat
„Mój ulubiony sportowiec"

I miejsce - Katarzyna Lech /VI b/
II miejsce - Karolina Szydłowska /VI d/
III miejsce - Marcin Dziadosz /VI c/

Organizator: Zenon Szydłowski

„Znamy prawa i obowiązki ucznia”
szkolny konkurs wiedzy dla uczniów klas czwartych i piątych
I  m -  klasa V a /Monika Duda, Michał Semen, Przemysław Mróz/
II m -  klasa IV a /Karol Tudrujek, Agata Rej/
III m - klasa V c /Michał Straszewski, Mateusz Gajur, Piotr Wołoszyn/
IV m - klasa V b /Aneta Głaz, Patrycja Korba, Jakub Pruś/
          klasa V d / Przemysław Korba, Mikołaj Kniaź/
V m -  klasa IV c /Bartłomiej Bielecki, Bartosz Małek, Damian Zając/
          klasa IV d /Marcelina Namięta, Weronika Lipińska, Aleksandra Toporowska/
VI m - klasa IV b /Bartłomiej Leonowicz, Konrad Rożenek/

Organizator: Ewa Baran

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta"
Kategoria MALUCH (klasy III-IV)
Marcin Wolski /IV b/ - bardzo dobry wynik
Wyróżnienia:
Patryk Daśko /IV a/, Luiza Frączek /IV a/, Katarzyna Straszewska  /IV b/, Karol Tudrujek /IV a/, Filip Dudek /IV b/, Krzysztof Traczewski /IV b/, Michał Król /IV b/, Jagoda Pałubska /IV b/,
Ernest Multan /IV b/, Natalia Kula /IV b/, Konrad Rożenek /IV b/, Katarzyna Mendykowska /IV b/, Łukasz Krzysztoń /IV b/, Bartłomiej Leonowicz /IV b/
Kategoria ADEPT (klasy V-VI)
Karol Chanaj /VI a/ - bardzo dobry wynik
Wyróżnienia:
Mateusz Gajur /V c/, Julita Kusy /V d/, Aneta Krusińska /VI a/ i Łukasz Rusinek/VI a/

Opiekunka: Ewa Milanowska

Szkolny konkurs biblijny ,,List św. Jakuba”
I miejsce:
Katarzyna Straszewska /IV B/, Marcin Wolski /IV B/, Marcelina Namięta /IV D/, Edyta Tomaszczyk /IV D/, Karolina Ziętek /IV D/, Monika Duda/V A/, Weronika Piętko /V A/,
Aneta Głaz/V B/, Zuzanna Kowalczuk /V D/, Kinga Namięta /VI A/, Daniela Moroniak /VI D/
Emil Pausz/VI D/, Andżelika Sulowska /VI D/, Kamila Walewska/VI D/
II miejsce:
Michał Król /IV B/, Konrad Rożenek /IV B/, Aleksandra Toporowska /IV D/, Natalia Pijas /V A/,
Barbara Lech /V B/, Aleksandra Kaproń /V C/, Sebastian Szyszka /V C/, Wiktoria Kryska /V D/,
Julita Kusy /V D/, Anna Szymczak /V D/, Weronika Zonik /V D/, Aneta Krusińska /VI A/, Sylwia Kowalczyk /VI B/, Katarzyna Lech/VI B/, Patrycja Stoczkowska /VI D/, Karolina Szydłowska /VI D/
III miejsce:
Julia Michalewska/IV A/, Michał Piwnicki /IV A/, Karolina Rybaczek /IV A/, Karol Tudrujek /IV A/,
Filip Dudek /IV B/, Katarzyna Mendykowska /IV B/, Jacek Pruś /IV C/, Damian Zając /IV C/, Kinga Tylus /V A/, Andżelika Jamróz /V B/, Julia Stelmach /V C/, Aleksandra Szymańska /V C, Dominik Drąg /VI C/ i Kamil Gryta /VI D/

Organizator: Lidia Sosnówka

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”
Kategoria KANGUREK /klasy II/
Aleksandra Kośka /II a/ - wynik bardzo dobry
Kategoria MALUCH /klasy III-IV/

Jagoda Kamińska /III b/ - wynik bardzo dobry
Kategoria BENIAMIN /klasy V - VI/
Barbara Lech z klasy /V b/ - wyróżnienie
Marek Lipka z klasy /V d/ - wyróżnienie
Katarzyna Lech /VI b/ - wyróżnienie
Marcin Dziadosz /VI/ c - wyróżnienie

Opiekunki: Krystyna Kuna, Elżbieta Sobaszek, Zanobia Rusinek, Bożena Warda, Małgorzata Grabczyńska

XI Gminny Konkurs Matematyczny
pod honorowym patronatem Burmistrza Bychawy
Klasy piąte:
I miejsce - Michał Ignatowski /V b/
wyróżnienia:
Michał Semen /V a/ i Barbara Lech /V b/
Klasy szóste:
I miejsce - Katarzyna Lech /VI b/
II miejsce - Marcin Dziadosz /VI c/
III miejsce - Karol Chanaj /VI a/

Opiekunki: Krystyna Kuna i Zenobia Rusinek

I Gminny Konkurs Polonistyczny
dla uczniów klas trzecich
pod honorowym patronatem Burmistrza Bychawy
I miejsce zajął Oskar Mituła /III b/
Opiekunka: Bożena Warda
II miejsca zajęli:
Krzysztof Nawłatyna /III a/ – nauczyciel Sławomira Wrzesińska
Julia Rodak /III b/– nauczyciel Bożena Warda
Joanna Grabska /III d/ - nauczyciel Elżbieta Małecka
Kamil Surdyga /III d/ - nauczyciel Elżbieta Małecka
III miejsce zajął:
Michał Reszka /III c/ - nauczyciel Dorota Drążek
Wyróżnienia:
Aleksandra Luterek /III d/, Agata Oskroba /III b/, Julia Sądej /III a/, Diana Stacharska /III a/
i Weronika Golik /III d/

Ogólnopolski konkurs języka angielskiego „ALBUS 2011"
Wyróżnienia:
Marcin Wolski /IV b/, Natalia Pijas /V a/, Aneta Głaz /V b/ i Michał Semen /V a/

Opiekunki: Justyna Pawlik, Dorota Piskorska

Szkolny konkurs ortograficzny klas trzecich „Mistrz Ortografii”
I miejsce i Tytuł „Mistrza Ortografii” otrzymała Katarzyna Kostrzewa /III b/  
II miejsce – Agata Oskroba /III b/  
III miejsce – Diana Stacharska /III a/  
IV miejsce – Michał Reszka /III c/

Opiekunki:
Sławomira Wrzesińska, Dorota Drążek, Bożena Warda

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Etap powiatowy:
VI miejsce drużynowo:
Karolina Szydłowska /VI d/, Kacper Bartoszek /VI d/ i Dominik Drąg /VI c/

Opiekun: Zenon Szydłowski

Szkolny konkurs ortograficzny
klasy IV
I miejsce   –  Filip Dudek /IV b/, Aleksandra Toporowska /IV d/
II miejsce  –  Karolina Kmieć /IV d/
III miejsce –  Edyta Tomaszczyk /IV d/, Paulina Wojtyła /IV d/
klasy V
I miejsce   – Julita Kusy /V d/
II miejsce  – Katarzyna Marzec /V d/
III miejsce – Aleksandra Cajzer /V c/, Aleksandra Kaproń /V c/
klasy VI
I miejsce   –  Marcin Dziadosz /VI c/
II miejsce  –  Anna Chemperek /VI d/
III miejsce –  Wiktoria Maciejczyk /VI c/

Opiekunki: Teresa Tracz, Ewa Pietrzak

Szkolny konkurs „Palmy wielkanocne"
Wyróżniono prace:
Weroniki Kaproń /I a/, Zuzanny Łopuckiej  /I a/, Bartłomieja Wyki  /I a/, Kacpra Dudka /I b/, Szymona Stańca /I b/, Oskara Mituły /III b/, Weroniki Golik /III b/, Bartłomieja Bieleckiego /IV c/, Klaudii Dyjak /IV d/, Barbary Lech /V b/, Wiktorii Kryski /V d/, Magdaleny Baran /VI a/

Organizator: Lidia Sosnówka

Szkolny konkurs plastyczny Ziemia - nasz dom" dla klas I-III
I miejsce
Olaf Chrześcjan /II a/
II miejsce
Gabriela Siek /III b/ i Aleksandra Luterek /III d/
III miejsce
Adrian Kufel /I a/ i Agata Maj /III c/
Wyróżnieni:
Patrycja Cerzosimo /I a/, Julia Golisz /I b/, Oliwia Toruń /I c/, Maciej Kowalski /II b/, Karolina Marzec /II b/, Antonina Mączka /II b/, Magdalena Kalicka /III a/, Olga Łopucka /III a/, Oskar Mituła /III b/, Aleksandra Sadło /III b/ i Katarzyna Rogowska /III b/

Opiekunki: Małgorzata Rapa, Jolanta Stoczkowska, Małgorzata Grabczyńska,  Sławomira Wrzesińska, Dorota Drążek, Bożena Warda, Anna Rymarz, Małgorzata Gąbka, Elżbieta Małecka, Teresa Czajka

Konkurs plastyczny na projekt świątecznej kartki pocztowej
Gminy Bychawa
- Wielkanoc 2011
Wyróżnienia:
Aleksandra Kośka /II a/, Natalia Golisz /III c/, Rafał Bednarz /III c/, Agata Maj /III c/, Wiktoria Flis /III a/, Karolina Ziętek /IV d/, Magdalena Mendykowska /VI a/

Opiekunki: Małgorzata Grabczyńska, Sławomira Wrzesińska, Dorota Drążek, Grażyna Ozimek

XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego 
dla dzieci i młodzieży „Powódź, pożar, dniem czy nocą - straż przychodzi ci z pomocą”
zorganizowany przez Komendanta Głównego Straży Pożarnej
W eliminacjach powiatowych wyróżnione zostały prace uczniów:
Miłosza Kniazia /I b/, Adriana Maja /II b/, Bożeny Spust /II b/, Anny Krzysztoń /II b/, Karoliny Frączek /II a/, Piotra Dworaka /III a/, Krzysztofa Nawłatyny /III a/, Marcina Wieczorkiewicza /III a/, Julii Kusej /III a/, Konrada Piecha /III c/, Miłosza Winiarczyka /III c/, Zuzanny Cajzer /III c/, Ewy Kowalczyk /III c/, Patryka Daśko /IV b/, Gabrieli Oleszko /IV c/, Wiktorii Frączek /IV c/, Klaudii Stańko /V a/, Adrianny Ziętek /V d/
Opiekunki: Małgorzata Rapa, Jolanta Stoczkowska, Małgorzata Grabczyńska,
Sławomira Wrzesińska, Dorota Drążek, Grażyna Ozimek

Konkursy przedmiotowe organizowane przez KO w Lublinie
Etap wojewódzki:
Katarzyna Lech /VI b/- laureatka konkursu historycznego
Emil Pausz /VI d/- finalista konkursu historycznego
Opiekunka: Ewa Kaźmierak

Udział w etapie okręgowym

w konkursie polonistycznym: Marcin Dziadosz /VI c/
Opiekunka: Teresa Tracz

w konkursie przyrodniczym: Marcin Dziadosz /VI c/, Katarzyna Lech /VI b/, Emil Pausz /VI d/
Karol Chanaj /VI a/, Magdalena Baran /VI a/, Michał Grabczyński /VI a/
Opiekunki: Ewa Milanowska i Anna Woch

w konkursie matematycznym: Marcin Dziadosz /VI c/ i Katarzyna Lech /VI b/
Opiekunka: Krystyna Kuna

XIX Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki ,,Moje Boże Narodzenie” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty
Klaudia Stańko /V a/ - laureatka w kategorii prozy
Opiekunka: Lidia Sosnówka

Konkurs plastyczny na projekt świątecznej kartki pocztowej
Gminy Bychawa - Boże Narodzenie 2010
Wyróżniono prace:
Izabeli Sulowskiej /II a/, Julii Walczak /III a/, Katarzyny Rogowskiej /III b/, Olgi Łopuckiej /III a/,
Martyny Lipskiej /III d/, Klaudii Dyjak /IV d/ i Katarzyny Mendykowskiej /IV b/

Opiekunki: Małgorzata Grabczyńska, Sławomira Wrzesińska, Bożena Warda, Elżbieta Małecka, Grażyna Ozimek

XIV Jesienny Konkurs Recytatorski „Chopin i jego przyjaciele”
Laureat etapu wojewódzkiego - Oskar Mituła /III b/ - op. Bożena Warda
Agata Rej /IV a/ - wyróżnienie w etapie powiatowym - op. Teresa Tracz

Szkolny Konkurs Papieski
I miejsce
Karol Tudrujek /IV a/, Karolina Kmieć /IV d/, Karolina Ziętek /IV d/, Monika Duda /V a/, Patrycja Korba /V b/, Aneta Głaz /V b/, Aleksandra Kaproń /V c/, Dorota Wolska /V c/, Zuzanna Kowalczuk /V d/, Magda Baran /VI a/, Aneta Krusińska /VI a/, Magda Mendykowska /VI a/, Weronika Guziak /VI c/, Emil Pausz /VI d/, Patrycja Stoczkowska /VI d/, Karolina Szydłowska /VI d/
II miejsce
Marcin Wolski /IV b/, Natalia Kula /IV b/, Filip Dudek /IV b/, Aleksandra Toporowska /IV d/, Andżelika Jamróz /V b/, Barbara Lech /V b/, Magda Niedźwiedź /V c/, Katarzyna Marzec /V d/, Sylwia Kowalczyk /VI b/, Agnieszka Flis /VI c/, Kamila Walewska /VI d/, Anna Chemperek /VI d/
III miejsce
Julia Michalewska /IV a/, Katarzyna Mendykowska /IV b/, Natalia Adamowska /IV d/

wyróżnienia w konkursie plastycznym "Jan Paweł II w oczach dzieci”
Natalia Wolska /I a/, Jagoda Korba /I c/, Antonina Mączka /II b/, Izabella Szymańska /II b/, Weronika Murak /II b/, Bożena Spust /II b/, Dawid Rapa /II b/, Agata Nawrocka /II b/, Julia Głąb /III a/, Karolina Dyjak /III b/, Weronika Golik /III d/, Aleksandra Luterek /III d/

Organizator: Monika Ziętek

Rok szkolny 2009/2010

XXIX Mały Konkurs Recytatorski
etap wojewódzki:
wyróżnienie - Aleksandra Płaza /VI b/
, przygotowywana przez panią Teresę Tracz
etap powiatowy:
laureaci: Agata Rej /III a/, Marcin Wolski /III b/, Karolina Duda /VI b/ i Aleksandra Płaza /VI b/
wyróżnienie: Karolina Grodzińska /IV d/

Opiekunowie: Bożena Szwałek, Małgorzata Rapa, Teresa Tracz, J. Wilczyński

Szkolny konkurs plastyczny na plakat „Znam swoje prawa”
I miejsce
V a - Aneta Krusińska, Magdalena Baran, Magdalena Mendykowska, Karolina Rubaj,
       Patrycja Kot
V b - Katarzyna Lech, Beata Znój, Sylwia Kowalczyk, Patrycja Szymańska
VI a - Magdalena Tracz
II miejsce
IV d - Adrianna Ziętek i Anna Szymczak
V a - Kinga Namięta
III miejsce
VI a - Anna Syp i Paulina Frant
Wyróżnienia:
IV a – Karolina Łobodzińska
IV c – Aleksandra Kursa i Aleksandra Rudzińska
V a  – Adrianna Nawłatyna, Paulina Dubielis i Klaudia Rapa
VI d – Katarzyna Olesińska i Karolina Jezierska
VI a – Karolina Szwałek
VI b – Anna Rogowska i Aleksandra Płaza

Opiekunki: Ewa Boguta, Grażyna Ozimek

Szkolny konkurs dla klas VI
„Udział bychawian w II wojnie światowej"
I miejsce - Aleksandra Żak /VI b/
Wyróżnienia:
Patrycja Kołacz /VI b/, Paulina Frant /VI a/, Magdalena Tracz /VI a/ i Natalia Szawarska /VI d/

Organizator i opiekun: Ewa Kaźmierak

Ogólnopolski konkurs z przyrody ALBUS 2010"
Laureaci: Katarzyna Lech /V b/, Kamil Małecki /VI b/ i Aleksandra Żak /VI b/
Wyróżnienia: Marcin Dziadosz /V c/, Adrianna Frant /VI b/, Piotr Nawłatyna /VI b/ i Agnieszka Grabowska /VI b/

Opiekunka: Anna Woch

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta"
Kategoria MALUCH (klasy III - IV)
Najlepszy wyniki w tej kategorii uzyskał Filip Dudek /III b/
Wyróżnienia:
Marcin Wolski /III b/, Katarzyna Straszewska /III b/, Konrad Rożenek /III b/, Aneta Głaz /IV b/,
Daniel Sprawka /IV b/, Ilona Żytkowska /IV b/, Karolina Murak /IV b/, Barbara Lech /IV b/, , Damian Korba /IV b/
Kategoria ADEPT (klasy V - VI)
Najlepszy wynik w tej kategorii uzyskała Anna Chemperek /V d/
Wyróżnienie:Kamil Gryta - V d

Opiekunka: Małgorzata Rapa, Anna Woch

Ogólnopolski konkurs języka angielskiego „ALBUS 2010"
klasy czwarte:
Natalia Pijas - laureat
klasy piąte:
wyróżnienia: Anna Chemperek, Katarzyna Lech i Wiktoria Maciejczyk
klasy szóste:
wyróżnienie: Aleksandra Pawlik

Opiekunki: Ewa Boguta, Justyna Pawlik

Szkolny konkurs  dla klas drugich „Healthy food" 
na najlepszy plakat angielskojęzyczny propagujący zdrowe

I miejsce: Aleksandra Luterek /II d/
II miejsce: Jagoda Kamińska /II b/
III miejsce: Julia Walczak /II a/
Wyróżnienia:
Martyna Marek /II d/, Damian Zawiślak /II c/ i Aleksandra Sadło /II b/

Opiekunka: Dorota Piskorska

Szkolny konkurs języka angielskiego „I like English”
dla klas piątych i szóstych
klasy piąte:
I m - Emil Pausz /V d/
II m - Anna Chemperek /V d/, Dominik Drąg /V c/, Klaudia Rapa /V a/
klasy szóste:
I m - Aleksandra Żak /VI b/
II m - Aleksandra Płaza /VI b/
III m - Karolina Duda /VI b/

Opiekunki: Ewa Boguta, Justyna Pawlik

Szkolny konkurs biblioteczny dla uczniów klas V
„Wiem, gdzie szukać – potrafię odnaleźć”

Nagrodzeni uczniowie:
V A
Magdalena Baran, Paulina Dubielis, Patrycja Kot, Aneta Krusińska,
Magdalena Mendykowska, Adrianna Nawłatyna, Klaudia Rapa,Karolina Rubaj
V B
Krzysztof Milanowski, Michał Nieściór, Piotr Olesiński, Kamil Polski, Bartłomiej Stachyra
V C
Dominik Drąg, Marcin Dziadosz, Agnieszka Flis, Przemysław Głąb, Weronika Guziak, Marcin Kowalczyk, Michał Maj, Mariusz Ostrysz
V D
Karolina Szydłowska i Kamila Walewska

Opiekunka: Urszula Pytlak

X Gminny Konkurs Matematyczny
pod honorowym patronatem Burmistrza Bychawy
Klasy piąte:
II miejsce - Katarzyna Lech /V b/
IV miejsce - Marcin Dziadosz /V c/
Klasy szóste:
I miejsce - Kamil Kasprzak /VI a/
III miejsce - Aleksandra Żak /VI b/

Opiekunki: Krystyna Kuna, Zanobia Rusinek, Elżbieta Sobaszek

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”
Kategoria MALUCH  /klasy III-IV/:
Marcin Wolski /III b/ - laureat
Marek Lipka /IV d /- wyróżnienie
Barbara Lech /IV b/ - wyróżnienie
Kategoria BENIAMIN  /klasy V-VI/:
Marcin Dziadosz z klasy V c - wyróżnienie

Opiekunki: Małgorzata Rapa, Krystyna Kuna, Zanobia Rusinek, Elżbieta Sobaszek

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Etap powiatowy:
III miejsce drużynowo: Paweł Duda, Kamil Małecki i Paweł Łukomski /uczniowie klasy VI b/
Opiekunka: Alina Doroszewska

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Zapobiegajmy pożarom"
Wyróżnienia w etapie gminnym:
Szymon Kucharski /I c/, Miłosz Winiarczyk /III c/, Zuzanna Cajzer /III c/, Damian Zawiślak /III c/, Wiktoria Kania /III a/, Julia Sulowska /III a/ i Andżelika Czernicka /V c/

Opiekunki: Małgorzata Gąbka, Dorota Drążek, Sławomira Wrzesińska, Grażyna Ozimek

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom"
Etap powiatowy:
IV miejsce - Patrycja Kołacz /VI b/

Opiekunka: Alina Doroszewska

Konkurs plastyczny na projekt świątecznej kartki pocztowej
Gminy Bychawa
- Wielkanoc 2010
Wyróżnienia:
Natalia Kuśmierz /II c/, Ewa Kowalczyk /II c/ i Damian Frant /V b/

Opiekunki: Dorota Drążek, Grażyna Ozimek

Dziecięce i Młodzieżowe Spotkania z Piosenką KAMERTON 2010
Aleksandra Płaza /VI b/ - Nagroda Specjalna im. Mariana Frączka dla indywidualności konkursu
W kategorii szkoły podstawowe klasy IV - VI:
I miejsce – Anna Holweg /VI b/
II miejsca– Adrianna Nawłatyna /V a/
wyróżnienie - Aneta Krusińska /V a/

Opiekun: Krzysztof Mendykowski

Eliminacje 15 Konkursu Piosenki Wygraj Sukces"
Aleksandra Płaza /VI b/ - wyróżnienie
Udział: Karolina  Duda /VI b/, Magdalena  Mendykowska /V a i Adrianna Nawłatyna /V a/

Opiekun: Krzysztof Mendykowski

Konkursy przedmiotowe organizowane przez KO w Lublinie
etap wojewódzki:
Aleksandra Żak
/VI b/ - finalistka konkursu polonistycznego, przygotowywana przez panią Teresę Tracz
Udział w etapie okręgowym:
konkurs historyczny: Aleksandra Żak /VI b/
konkurs przyrodniczy: Adrianna Frant /VI b/

Opiekunki: Teresa Tracz, Ewa Kaźmierak i Anna Woch

Konkurs wiedzy pod hasłem „Chopin poeta fortepianu”
dla uczniów klas II i III zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bychawie
Nagrodzeni uczniowie: Rafał Bednarz /II c/, Michał Kryk /II c/, Julia Niedźwiadek /II d/, Kamil Surdyga /II d/, Miłosz Winiarczyk /II c/ Mateusz Witek /II c/ i Damian Zawiślak /II c/

Szkolny konkurs ortograficzny
klasy IV
I miejsce   – Aneta Głaz / IV b/, Natalia Pijas /IV a/, Aleksandra Kaproń /IV c/
II miejsce  – Adrianna Ziętek /IV d/, Katarzyna Marzec /IV a/
III miejsce – Karol Kazmirowski /IV a/, Aleksandra Cajzer /IV c/, Julita Kusy /IV d/,
                  Kacper Tanikowski /IV d/
klasy V
I miejsce   – Marcin Dziadosz /V c/
II miejsce  – Daniela Moroniak /V d/
III miejsce – Karolina Szydłowska /V d/
klasy VI
I miejsce   – Aleksandra Żak /VI b/
II miejsce  – Magdalena Tracz /VI a/
III miejsce – Adrian Różycki /VI d/ i Paulina Klimek /VI c/

Opiekunki: Teresa Tracz, Ewa Wińska - Pietrzak, Joanna Wojtowicz
        
Konkurs języka angielskiego dla uczniów klas czwartych
„Szkolny Mistrz Literowania”
Laureatki: Aneta Głaz /IV b/, Barbara Lech /IV b/ i Natalia Pijas /IV a/
Opiekunki: Ewa Boguta, Justyna Pawlik

Konkurs Tu żyję, tu mieszkam – multimedialny spacer po mojej miejscowości"
II miejsce - Katarzyna Lech /V b/ i Barbara Lech /IV b/
Opiekunka: Anna Woch

Konkurs plastyczny na projekt świątecznej kartki pocztowej
Gminy Bychawa - Boże Narodzenie 2009
Wyróżniono prace:
Julii Sulowskiej /II a/, Piotra Dworaka /II a/, Agaty Maj /II c/, Damiana Zawiślaka /II c/, Weroniki Lipińskiej /III d/, Pauliny Rubaj /IV c/, Michała Nieścióra /V b/, Aleksandry Żak /VI b/, Weroniki Kryski /VI d/, Anny Rogowskiej /VI /i Ingi Holweg /VI d/

Opiekunki: S. Wrzesińska, D. Drążek, M. Gąbka, G. Ozimek

XIII Jesienny Konkurs Recytatorski „Podróż do krainy baśni i legend”
Laureat etapu powiatowego - Oskar Mituła /II b/
Wyróżnienie na etapie powiatowym - Agata Rej /III a/

Opiekunki: Teresa Czajka, Bożena Szwałek

Szkolny konkurs plastyczny „Nie krzycz - hałas szkodzi Tobie i innym"
I miejsce
Aleksandra Kaproń /IV c/i Aleksandra Kursa /IV c/
II miejsce
Natalia Puchala /III a/, Gabriela Oleszko /III c/ i Olga Korba /III c/
III miejsce
Jagoda Pałubska /III b/, Natalia Kula /III b/ i Julia Sulowska /II a/

Opiekunki: Ewa Baran, Alina Doroszewska


Szkolny Konkurs Papieski

I miejsce
Lech Barbara /IV b/, Natalia Pijas /IV a/ i Kamila Walewska /V d/
II miejsce
Duda Karolina VI b, Dziadosz Marcin V c, Głaz Aneta IV b, Holweg Anna VI b,
Korba Patrycja IV b, Kowalczyk Sylwia V b, Mazurek Daniel VI a, Mucha Karolina V b,
Nieściór Michał V b, Szydłowska Karolina V d
III miejsce
Baj Sylwia VI b, Chemperek Anna V d, Dubielis Paulina V a, Flis Aleksandra VI b
Głąb Przemysław V c, Grabowska Agnieszka VI b, Kołacz Patrycja VI b, Krusińska Aneta V a, Lech Katarzyna V b, Maciejczyk Wiktoria V c, Małecki Kamil VI b, Nawłatyna Dominika VI c, Pietrzak Tomasz IV a, Pizoń Sara VI c, Płaza Aleksandra VI b, Stec Klaudia VI c, Tylus Kinga IV a, Żak Aleksandra VI b

Opiekunowie: J. Zglejszewski, M. Ziętek

Szkolny konkurs przyrodniczy dla klas V „Rozpoznawanie roślin"
Laureaci:
Kamil Małyś /V b/, Karolina Szydłowska /V d/, Damian Łobodziński /V d/, Bartłomiej Stachyra /V b/ i Damian Frant /V b/
Opiekunka: Anna Woch

Konkurs o odpadach
zorganizowany przez Politechnikę Lubelską podczas VI Festiwalu Nauki
I miejsce - Adrianna frant /VI b/
udział: Piotr Nawłatyna, Patrycja Kołacz, Mateusz Zyszczak/ uczniowie klasy VI b/
Opiekunka: Anna Woch

Międzyszkolny Konkurs Wielkanocny na palmę i pisankę
zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Starej Wsi Drugiej
Kategoria "Palma wielkanocna":
II miejsce Izabela Sulowska /I a/
Opiekunka: Lidia Sosnówka

Konkurs wiedzy dla klas II i III zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bychawie pod hasłem Chopin - poeta fortepianu"
Laureatki:
Aneta Głaz /IV b/, Barbara Lech /IV b/ i Natalia Pijas /IV a/

Ogólnopolski internetowy konkurs z języka angielskiego
Wielki konkurs ENGLISH ADVENTURE"
Wyróżnieni:
Klasa III a
Luiza Frączek, Julia Michalewska, Patrycja Piędzia, Michał Piwnicki, Natalia Puchal
Agata Rej, Karolina Rybaczek i Paulina Wieczorkiewicz

Opiekunka: Dorota Piskorska

Rok szkolny 2008/2009

VII Wojewódzki Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny
z cyklu „Moja mała ojczyzna" - Poznaj miasto Lubartów

IV miejsce - Justyna Kostruba /VI b/

Opiekunka: Ewa Kaźmierak

Konkurs plastyczny 450-lecie Poczty Polskiej
wyróżnienie: Agata Boguta /VI d/

Opiekunka: Ewa Kaźmierak

Ogólnopolski konkurs języka angielskiego „ALBUS 2009"
klasy IV
Anna Chemperek - 18 miejsce w Polsce
Katarzyna Lech - 21 miejsce w Polsce
Jakub Boguta - 23 miejsce w Polsce
Marcin Dziadosz - 23 miejsce w Polsce
Wiktoria Maciejczyk - 23 miejsce w Polsce
klasy VI

Agata Boguta - 6 miejsce w Polsce – LAUREAT
Agata Kryska - 14 miejsce w Polsce - wyróżnienie
klasy V
Aleksandra Pawlik - 9 miejsce w Polsce – LAUREAT
Aleksandra Żak - 13 miejsce w Polsce - wyróżnienie

Opiekunki: Ewa Boguta, Justyna Pawlik

Szkolny konkurs plastyczny dla klas I - III  FAIRY TALE”
I m - Weronika Golik /I d/
II m - Aleksandra Luterek /I d/ i Joanna Grabska /I d/
III m - Aleksandra Szymańska /III c/ i  Andżelika Czernicka /III c/
Wyróżnienia:
Julia Niedźwiadek /I d/, Piotr Stelmach /I d/, Martyna Marek /I d/, Michał Reszka /I c/,
Patrycja Rubaj /I c/, Julia Stelmach /III c/, Paulina Rubaj  /III c/, Adrian Jakubowski /III c/,
Daniel Kowalski /III c/

Opiekunka: Dorota Piskorska

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Klęska – powódź czy huragan – straż pożarna ci pomaga”
zorganizowany przez Komendanta Głównego Straży Pożarnej
udział w eliminacjach powiatowych:
Łukasz Madej, Paulina Kowalczyk, Natalia Kuśmierz, Barbara Lech, Aleksandra Kursa

XXVIII Mały Konkurs Recytatorski
Laureatka etapu wojewódzkiego: Karolina Duda /V b/, opiekunka: Teresa Tracz
Wyróżnienie w etapie wojewódzkim: Oskar Mituła /I b/, opiekunka: Bożena Warda
Wyróżnienia na etapie powiatowym:
Aleksandra Luterek /I d/, Ernest Multan /II b/, Marcin Wolski /II b/ i Karolina Grodzińska /III d/

Opiekunki: Małgorzata Rapa, Małgorzata Grabczyńska

Szkolny konkurs plastyczny Prawa dziecka a prawa człowieka"
I miejsce
IV b - Katarzyna Lech, Anna Zawiślak, Aleksandra Nowak, Justyna Lech
VI d - Weronika Dudzińska, Klaudia Janik, Katarzyna Rybaczek
II miejsce
IV b - Katarzyna Mucha, Sylwia Kowalczyk, Beata Znój
VI d - Agata Boguta, Karolina Białkowska, Anna Rozdzialik
VI d - Patrycja Kowalczyk, Monika Kowalczyk, Katarzyna Kryk
III miejsce
IV c /Marcin Dziadosz, Bartłomiej Zaręba, Mariusz Ostrysz/
V d /Dominika Nawłatyna, Natalia Szawarska, Inga Holweg/
VI d /Krzysztof Moczybroda, Piotr Pawełczak, Adam Flis, Magdalena Sprawka/
Wyróżnienia:
V a - Magdalena Tracz, Katarzyna Holweg
VI d - Olga Jurak, Klaudia Osinowska
VI d  - Patryk Popławski, Jacek Boguta, Adrian Jasielski, Michał Zarosiński, Michał Kasperski, Daniel Stachyra

Opiekunka: Grażyna Ozimek

„Znamy prawa i obowiązki dziecka i ucznia”-
szkolny konkurs wiedzy dla uczniów klas piątych
I miejsce - klasa V b: Paweł Łukomski, Patryk Piwnicki i Mateusz Zyszczak
II miejsce - klasa V c: Szymon Niedżwiadek i Piotr Surtel
III miejsce - klasa V a:Michał Cajzer, Kamil Kasprzak i Michał Włodarczyk
IV miejsce - klasa V d: Wojciech Flis, Adam Moczybroda i Adrian Różycki

Organizator: Ewa Boguta

IX Gminny Konkurs Matematyczny
pod honorowym patronatem Burmistrza Bychawy
Klasy piąte:
I miejsce - Aleksandra Żak /V b/
Klasy szóste:
I miejsce Agata Boguta /VI d/
III miejsce Jacek Boguta /VI d/
Wyróżnienia: Aleksandra Flis /V b/ i Kamil Kasprzak /V a/

Opiekunki: Krystyna Kuna, Zanobia Rusinek, Elżbieta Sobaszek

Szkolny konkurs języka angielskiego dla klas szóstych
„I LIKE ENGLISH”

I m - Natalia Mączka /VI c/
II m - Patrycja Walewska /VI c/
III m - Karolina Białkowska /VI d/, Agata Boguta /VI d/, Joanna Krzysiak /VI d/ i Piotr Pawełczak /VI d/
Uczniowie wyróżnieni: Patryk Kiciński /VI a/, Agata Kryska /VI d/, Michał Milanowski /VI a/, Jagoda Szwajkowska /VI b/

Opiekunki: Ewa Boguta, Justyna Pawlik


Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Etap powiatowy: VII miejsce drużynowo: Kamil Małecki, Michał Pawłowski, Paweł Duda, Aleksandra Flis, Anna Rogowska /uczniowie klasy V b/
Opiekunka: Alina Doroszewska

Szkolny Konkurs czytelniczy „Książki jak witaminy”
Największą liczbę punktów w teście konkursowym uzyskali:
Klasy V

1. Aleksandra Żak /V b/
2. Adrianna Frant /V b/
3. Klaudia Stec /V d/
Klasy VI
1. Agata Boguta /VI d/
2. Sylwia Żak /VI b/
3. Katarzyna Rybaczek /VI d/
Powyżej 20 punktów uzyskali w teście następujący uczniowie:
Klasy V
1. Patrycja Kołacz /V b/
2. Aleksandra Płaza /V b/
3. Agnieszka Białkowska /V c/
4. Magdalena Tracz /V a/
5. Anna Holweg /V b/
6. Aleksandra Pawlik /V d/
7. Paweł Łukomski /V b/
Klasy VI
1. Kamil Niedźwiedź /VI a/
2. Karolina Niedźwiedź /VI a/
3. Dominik Łoś /VI a/
4. Michał Milanowski /VI a/

Organizator: Urszula Pytlak

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”
Kategoria KANGUREK  /klasy II/
wynik bardzo dobry: Marcin Wolski /II b/, Wojciech Chanaj /II d/ i Aleksandra Toporowska /II d/
Kategoria MALUCH  /klasy III-IV/

wynik bardzo dobry - Jakub Boguta /IV d/
wyróżnienie - Marek Lipka /III c/
Kategoria BENIAMIN  /klasy V-VI/
wyróżnienie:  Agata Boguta /VI d/ i Paweł Cajzer /VI a/

Szkolny konkurs dla uczniów klas czwartych
„THE MASTER OF SPELLING”
Laureaci:
Klaudia Rapa /IV a/
Katarzyna Lech /IV b/
Wiktoria Maciejczyk /IV c/
Jakub Boguta  /IV d/
Wyróżnienie: Magdalena Mendykowska /IV a/

Opiekunka: Ewa Boguta

Konkurs plastyczny na projekt świątecznej kartki pocztowej
Gminy Bychawa
- Wielkanoc 2009
Grand Prix konkursu zdobył Bartłomiej Zaręba /IV c/
Wyróżnienia otrzymali:
Patrycja Sawicka /III a/
Magdalena Mendykowska /IV a/
Anna Zawiślak /IV b/
Karolina Szydłowska /IV d/
Agata Boguta /VI d/
Opiekunki: Grażyna Ozimek, Małgorzata Wójcik

Szkolny konkurs ortograficzny
klasy IV
I miejsce   – Anna Chemperek /IV d/ i Marcin Dziadosz /IV c/
II miejsce  – Wiktoria Maciejczyk /IV c/
III miejsce – Krzysztof Milanowski /IV b/
klasy V
I miejsce  – Aleksandra Żak /V b/
II miejsce  – Magdalena Tracz /V a/
III miejsce – Klaudia Stec /V d/
klasy VI
I miejsce   – Joanna Krzysiak /VI a/
II miejsce  –  Agata Kryska /VI d/
III miejsce – Jagoda Szwajkowska /VI b/ i Piotr Pawełczak /VI d/

Opiekunki: Teresa Tracz, Ewa Wińska - Pietrzak, Joanna Wojtowicz
        
Konkursy przedmiotowe organizowane przez KO w Lublinie
Udział w etapie okręgowym:
konkurs polonistyczny: Klaudia Malec /VI c/
konkurs historyczny: Agata Boguta /VI d/
konkurs przyrodniczy: Agata Boguta /VI d/ i Jacek Boguta /VI d/
Opiekunki: Ewa Wińska - Pietrzak, Elżbieta Sobaszek, Ewa Kaźmierak, Anna Woch

XII Jesienny Konkurs Recytatorski „Moje miejsce na ziemi”
Udział w etapie powiatowym -  Michał Nieściór /IV b/
Opiekunka: Joanna Wójtowicz

Dekanalny konkurs biblijny Genesis"
Laureatki etapu szkolnego:
Joanna Krzysiak /VI a/m Aleksandra Żak /V b/ i Kamila Walewska /IV d/
Opiekun: ks. Łukasz Walawski

Szkolny Konkurs Piosenki
W kategorii solista:
1. Karolina Duda /V b/
2. Aleksandra Płaza /V b/
3. Julita Małek /VI a/
3. Natalia Mączka /VI c/
wyróżnienie - Anna Holweg /V b/
W kategorii zespół:
1. Weronika Dudzińska i Katarzyna Rybaczek /VI d/
wyróżnienie indywidualne – Kamila Walewska /IV d/
Opiekun: Krzysztof Mendykowski

Szkolny konkurs ,,Różaniec z darów natury”
Wyróżnieni:
Julia Rodak /I b/, Jagoda Kamińska /I b/, Katarzyna Kostrzewa /I b/, Agnieszka Chudziak /I b/,
Damian Woźniak/I b/, Michał Reszka /I c/, Natalia Kuśmierz /I c/, Weronika Golik /I d/, Patrycja Kot /IV a/, Wiktoria Bartoszek /IV a/, Karolina Rubaj /IV a/, Magdalena Mendykowska /IV a/, Marcin Kowalczyk /IV c/, Agnieszka Grabowska /V b/, Paweł Łukomski /V b/, Łukasz Sprawka /V b/, Izabela Dziadosz /VI a/, Samanta Bartyska /VI a/ i Weronika Dudzińska /VI d/

Opiekunka: Lidia Sosnówka

Rok szkolny 2007/2008

XXVII Mały Konkurs Recytatorski
Wyróżnienia na etapie wojewódzkim:
Rafał Chudziak /I c/, opiekun: Anna Rymarz
Paulina Duda /IV b/, opiekun: Teresa Tracz
Wyróżnienia na etapie powiatowym:
Karolina Szwałek /IV a/, Anna Holweg /IV b/ i Aleksandra Płaza /IV b/
Opiekunka: Teresa Tracz

IV edycja Szkolnego Konkursu Literackiego „Złote pióro”
pod hasłem
„Bychawa - moje miasto”
Nagrody:
1. Wiktoria Maciejczyk /III c/
2. Agnieszka Flis /III c/
3. Marcin Dziadosz /III c/
4. Bernard Kowalski /V c/
Wyróżnienia:
1. Paweł Górniak /III c/
2. Łukasz Wolski /III c/
3. Praca zbiorowa /III a/
4. Monika Adamowska /IV a/
5. Natalia Szawarska /IV d/
6. Joanna Krusińska /VI b/
Opiekunowie: Dorota Drążek, Sławomira Wrzesińska, Teresa Tracz, Ewa Wińska-Pietrzak, Joanna Wojtowicz, Jarosław Wilczyński

Szkolny konkurs ortograficzny
klasy IV
I miejsce  – Aleksandra Żak, Klaudia Stec
II miejsce  – Julia Biedroń
III miejsce – Paulina Klimek
klasy V
I miejsce – Sylwia Żak
II miejsce – Agata Kryska
III miejsce – Klaudia Malec
klasy VI
I miejsce – Diana Krajka
II miejsce – Edyta Sprawka, Joanna Krusińska
III miejsce – Stefan Taube
Opiekunowie: Teresa Tracz, Ewa Wińska - Pietrzak, Joanna Wojtowicz, Jarosław Wilczyński

XI Jesienny Konkurs Recytatorski „Literatura Lubelszczyzny"
Laureat etapu wojewódzkiego:
Paweł Górniak - III c /opiekun: Dorota Drążek/
Wyróżnieni na etapie powiatowym:
Jakub Boguta - III d  /opiekun: Ewa Malec/
Karolina Duda - IV b /opiekun: Teresa Tracz/
Aleksandra Płaza - IV b /opiekun: Teresa Tracz/

Konkurs plastyczny o tematyce profilaktycznej „Żyję bez uzależnień”
klasy I – III
I miejsce – Aleksandra Jurek /III c/
II miejsce – Wiktoria Maciejczyk /III c/
III miejsce – Andżelika Korba /III c/
klasy IV
I miejsce – Dominika Nawłatyna /IV d/ i Inga Holweg /IV d/
II miejsce – Natalia Dworak /IV d/
III miejsce – Natalia Szawarska /IV d/
klasy V – VI
I miejsce – Izabela Ozimek /VI a/
II miejsce – Edyta Sprawka /VI a/
III miejsce – Dominik Łoś /V a/
Opiekunki: Dorota Drążek, Grażyna Ozimek

Konkurs plastyczny na projekt świątecznej kartki pocztowej
Gminy Bychawa
- Wielkanoc 2008
Grand Prix konkursu zdobyła Katarzyna Lech /III b/
Wyróżnienia otrzymali:
Łukasz Krzysztoń /I b/, Natalia Pijas /II a/, Karolina Łobodzińska /II a/, Magdalena Mendykowska /III a/, Bartłomiej Zaręba /III c/, Wiktoria Maciejczyk /III c/, Anna Chemperek /III d/, Patrycja Stoczkowska /III d/, Kamil Kasprzak /IV a/ i Jacek Boguta /V d/

Opiekunki: Bożena Warda, Małgorzata Rapa, Małgorzata Wójcik, Sławomira Wrzesińska, Dorota Drążek, Ewa Malec, Grażyna Ozimek

Konkurs plastyczny na projekt świątecznej kartki pocztowej
Gminy Bychawa
- Boże Narodzenie 2007
Uczennice wyróżnione: Aleksandra Sawicka /I c/ i Dominika Nawłatyna /IV d/
Opiekunki: Anna Rymarz, Grażyna Ozimek

Szkolny Konkurs ,,Różaniec z darów natury”
Wyróżnieni:
Katarzyna Mendykowska /I b/, Konrad Rożenek /I b/, Filip Dudek /I b/, Wiktoria Frączek /I c/,
Aleksandra Sawicka /I c/, Anna Flis /I d/, Przemysław Trumiński /I d/, Michał Wieczorkiewicz /III a/, Daniela Moroniak /III d/, Karolina Szydłowska /III d/, Aleksandra Płaza /IV b/, Anna Flis /V a/, Patrycja Sobiegraj /VI b/ i Magdalena Gozdal /VI b/
Opiekunki: Monika Ziętek, Lidia Sosnówka

Szkolny konkurs plastyczny dla klas trzecich na ilustrację do lektury „Dzieci z Bullerbyn”
Nagrodzeni:
Kacper Mendykowski, Adrian Tomaszczyk, Kamil Kukuryk, Konrad Marek, Karolina Rubaj, Kinga Namięta
Opiekunki: Anna Frączek, Sławomira Wrzesińska

Dziecięce i Młodzieżowe Spotkania z Piosenką KAMERTON 2008
W etapie gminnym udział wzięli:
Karolina Grodzińska /II d/, Izabela Dziadosz /V a/, Weronika Dudzińska /V d/,
Aneta Spust /VI c/, Arkadiusz Pietrzak /VI d/
Opiekunowie: Małgorzata Grabczyńska, Krzysztof Mendykowski

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy „Orły-Stypendiada 2007"- matematyka
Wyróżniony: Jakub Boguta /III b/
Opiekunka: Ewa Malec

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”
Etap powiatowy: V miejsce -  Marek Szmit /VI a/
Opiekun: Zenon Szydłowski

Szkolny konkurs plastyczny „Mleko pij, zdrowo żyj”
I miejsce  Marcin Dziadosz /III c/
II miejsce  Ernest Holweg /I d/
III miejsce Aleksandra Jurek /III c/
Opiekunki: Ewa Baran, Dorota Drążek, Małgorzata Gąbka

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „112 w trudnej sprawie - nie używaj przy zabawie” zorganizowany przez Komendanta Głównego Straży Pożarnej
Etap powiatowy: V miejsce Weronika Lipińska /I d/ w kat. 6-8 lat
Opiekunka: Małgorzata Gąbka

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”
Kategoria MALUCH  /klasy III-IV/:
Jakub Boguta z klasy III d - wynik bardzo dobry
Kategoria BENIAMIN  /klasy V-VI/:
Paweł Migryt z klasy VI a - wyróżnienie
Mateusz Ciupak z klasy VI d - wyróżnienie

Opiekunki: Ewa Malec, Krystyna Kuna, Zenobia Rusinek


Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta"
III miejsce w województwie w kategorii Maluch - Aleksandra Żak z klasy IV b
Dyplomy uznania za bardzo dobre wyniki otrzymali:
Kategoria MALUCH  / klasy III-IV /:
Adrianna Frant /IV b/
Agnieszka Grabowska /IV b/
Piotr Nawłatyna /IV b/
Magdalena Tracz /IV a/
Aleksandra Płaza /IV b/
Kategoria ADEPT  / klasy V-VI /:
Agata Boguta /V d/
Katarzyna Kalicka /VI b/
Aneta Spust /VI c/
Aleksandra Milanowska /VI a/
Magdalena Gęba /VI b/
Karolina Pijas /VI c/
Manika Jabłońska /VI b/
Anna Wójtowicz /VI d/

Opiekunki:
Anna Woch,  Ewa Milanowska

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Etap powiatowy:
III miejsce drużynowo: Paweł Migryt /VI a/, Patryk Głazik /VI a/ i  Marek Szmit /VI a/
Opiekun: Zenon Szydłowski


 Szkolny konkurs czytelniczy dla uczniów klas II
„Walentynki z wierszami Jana Brzechwy"

Nagrodzeni uczniowie:
kl. II a - kategoria poznawcza:
1. Kinga Tylus
2. Weronika Piętko
3. Klaudia Stańko i Tomasz Pietrzak
kategoria plastyczna: Karolina Szafran, Patrycja Sawicka i Karolina Łobodzińska
kl. II b - kategoria poznawcza:
1. Karolina Murak i Patrycja Korba
2. Michał Ignatowski
kategoria plastyczna: Eryka Toruń, Andżelika Jamróz i Barbara Lech
kl. II c - kategoria poznawcza:
1. Adrian Jakubowski
2. Michał Straszewski
3. Aleksandra Rudzińska i Daniel Kowalski
kategoria plastyczna: Aleksandra Szymańska, Dorota Wolska i Aleksandra Kursa
kl. II d - kategoria poznawcza:
1. Katarzyna Marzec i Julita Kusy
2. Zuzanna Kowalczuk
3. Adrianna Ziętek
kategoria plastyczna: Karolina Grodzińska, Oliwia Wach i Anna Szymczak
Wyróżnienia w kategorii poznawczej: Aneta Głaz, Jakub Pruś, Damian Korba, Magdalena Walczak, Ilona Żytkowska /II b/ i Przemysław Korba /II d
/

Organizator konkursu: Urszula Pytlak
Opiekunki: Małgorzata Wójcik, Teresa Czajka, Jolanta Stoczkowska, Małgorzata Grabczyńska


Ogólnopolski konkurs języka angielskiego „ALBUS 2008"
Laureatki:
Agata Boguta /V d/ i Diana Krajka /VI a/
Wyróżnienia:
Agata Kryska /V d/, Piotr Pawełczak /V b/, Patrycja Walewska /V c/ i Małgorzata Bartnik /VI b/

Opiekunki: Ewa Boguta, Justyna Pawlik

Szkolny konkurs plastyczny „Zero tolerancji dla agresji w szkole"

Nagrodzone prace:
Plakaty duże:
Aneta Spust /VI c/, Karolina Olech /VI c/, Patryk Siek /VI c/, Mateusz Igras /VI c/, Patrycja Szwałek /VI c/,  Karolina Pijas /VI c/, Iwona Kryk / VI c/, Patryk Michalczak /VI c/, Klaudia Kurek /V c/, Kamila Buczkowska /V c/, Magdalena Rzucidło /V c/, Magdalena Szmit /VI b/, Diana Krajka /VI a/, Izabela Kapica /VI a/, Natalia Dworak /IV d/ i Klaudia Stec /IV d
Plakaty małe:
Aleksandra Flis /IV b/, Paulina Bialkowska /VI b/, Katarzyna Kalicka /VI b/, Patrycja Piechota /V a/, Klaudia Janik /V d/, Izabella Ozimek /VI a/, Ilona Żak /VI a/, Aleksandra Płaza /IV b/, Piotr Dulbas /V c/, Diana Krajka /VI a/, Karolina Białkowska /V d/, Katarzyna Rybaczek /V d/, Patryk Chudziak /IV c/, Piotr Surtel /IV c/ i Szymon Niedźwiadek /IV c/


Opiekunka: Grażyna Ozimek

Szkolny konkurs wiedzy „Znamy prawa i obowiązki dziecka i ucznia"
I miejsce - reprezentacja klasy V d: Bartłomiej Buczek, Piotr Pawełczak i Jakub Dyś,
II miejsce - reprezentacja klasy V a: Piotr Jankowski, Karol Sprawka i Miłosz Głowacki,
III miejsce - reprezentacja klasy V c: Marek Walczak, Krystian Przech i Paweł Gąsior,
IV miejsce - reprezentacja klasy V b: Patryk Binduga i Przemysław Zyguła.

Opiekunki: Ewa Boguta, Ewa Kaźmierak, Urszula Pytlak

V Międzyszkolny Konkurs Wielkanocny na palmę i pisankę
organizowany przez Szkołę Podstawową w Starej Wsi Drugiej 
III miejsce Konrad Zemszał /VI b/
Wyróżnione prace:
Katarzyna Mendykowska - I b (palma)
Magdalena Mendykowska -  III a (pisanka)

Opiekunki: Monika Ziętek, Lidia Sosnówka

Konkurs  dla klas I- III „Healthy food" na najlepszy plakat angielskojęzyczny propagujący zdrowe
I miejsce - Aneta Krusińska /III a/
II miejsce - Katarzyna Marzec i Anna Szymczak /II d/
III miejsce - Marcin Dziadosz /III d/
Wyróżnienie: Kamil Kukuryk /III a/

Organizator: Dorota Piskorska

VIII Gminny Konkurs Matematyczny pod honorowym patronatem Burmistrza Bychawy
Klasy piąte:
II miejsce - Agata Boguta /V d/
Klasy szóste:
I miejsce - Mateusz Ciupak /VI d/
II miejsce - Paweł Migryt /VI a/
Wyróżnienia: Jacek Boguta /V d/, Stefan Taube /VI d/ i Marek Szmit /VI a/

Opiekunki: Krystyna Kuna, Zenobia Rusinek

II Konkurs Recytatorsko-Plastyczny „Człowiek dla człowieka bratem"
pod honorowym patronatem Metropolity Lubelskiego

wyróżnienie w kategorii prac plastycznych:
Krzysztof Moczybroda /V d/

Opiekunka: Lidia Sosnówka

III Gminny Konkurs Piosenki Ekologicznej
W kategorii soliści:
I miejsce Natalia Mączka /V c/
II miejsce Aneta Spust /VI c
/

Opiekun: Krzysztof Mendykowski

Gminny Konkurs Ekologiczny „Eko-Bychawa”
II miejsce zajął „Ekozespół” z klasy VI b: Paulina Białkowska, Magda Gęba, Arkadiusz Pietrzak

Opiekunka: Anna Woch

Rok szkolny 2006/2007

III edycja Szkolnego Konkursu Literackiego „Złote pióro”
pod hasłem
„Moje sny i marzenia”
Nagrody:
I m    Martyna Kursa /V a/
II m   Paulina Białkowska /V b/
III m  Karolina Białkowska /IV d/
IV m Paulina Frant /III a/
Wyróżnienia: Anna Syp /III a/, Magdalena Tracz /III a/, Paulina Fila /III b/, Ewelina Kulka /III d/, Karolina Pikul /IV a/, Klaudia Malec /IV c/, Joanna Krusińska /V b/ i Kinga Rożenek /VI d/
Specjalną nagrodę przyznano klasie III a za najliczniejszy udział w konkursie

IX Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
pod hasłem
Kiedy dzwonię po straż pożarną?"
zorganizowany przez Komendanta Głównego Straży Pożarnej

Eliminacje powiatowe:
w kat. wiekowej 6-8 lat wyróżnienie - Michał Ignatowski /I b/
udział wzięli:
Patrycja Sawicka /I a/, Daniel Sprawka /I b/, Zuzanna Kowalczuk /I d/, Olga Mularczyk /I d/

XXVI Mały Konkurs Recytatorski
etap wojewódzki:
Paweł Górniak /II c/ - nagroda za najlepszą prezentację
Julita Kusy /I d/ - wyróżnienie
udział wzięła Katarzyna Urban

Dziecięce i Młodzieżowe Spotkania z Piosenką KAMERTON 2007
wyróżnienie - Izabela Dziadosz /IV a/

Szkolny konkurs ortograficzny dla klas IV-VI
I miejsce - Agata Kryska /IV d/, Karolina Pijas /V c/, Martyna Kursa /VI a/
II miejsce - Joanna Krzysiak /IV a/, Marek Szmit /V a/, Adrianna Krzysiak /VI d/
III miejsce - Sylwia Żak /IV b/, Diana Krajka /V a/, Piotr Korba /VI d/

III Wojewódzki Konkurs Literacki Człowiek na przestrzeni wieków"
Martyna Kursa /VI a/ zdobyła nagrodę za opowiadanie w kategorii uczniów szkół podstawowych

Konkursy przedmiotowe organizowane przez KO w Lublinie
Udział w etapie okręgowym konkursu matematycznego - Dawid Janik /VI a/
Opiekun Krystyna Kuna

Konkurs plastyczny na projekt świątecznej kartki pocztowej
Gminy Bychawa
- Wielkanoc 2007
Uczniowie  wyróżnieni:
Katarzyna Lech /II b/, Wiktoria Maciejczyk /II c/, Maciej Sulenta /II d/ i Patrycja Górniak /VI a/ 

Konkurs plastyczny na projekt świątecznej kartki pocztowej
Gminy Bychawa - Boże Narodzenie 2006
Uczniowie  wyróżnieni:
Patrycja Sawicka /I a/, Weronika Kryska /III d/ i Katarzyna Tylec /VI c/


Konkurs ,,Różaniec z darów natury”
Uczniowie  wyróżnieni:
Karol Kazmirowski /I a/, Eryka Toruń  /I b/, Jakub Pruś /I b/, Adrian Jakubowski /I c/, Katarzyna Marzec /I d/, Adrianna Ziętek /I d/, Paweł Łukomski  III b/, Adrian Różycki /III d/, Anna Flis /IV a/, Sylwia Żak /IV b/, Magda Milanowska /IV d/, Patrycja Sobiegraj /V b/, Mateusz Włodarczyk /V c/, Mateusz Łukomski /V d/ i Agnieszka Boczek /VI c/  

IV Międzyszkolny Konkurs Wielkanocny na palmę i pisankę
zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Starej Wsi Drugiej 
w kategorii pisanka II miejsce zajął Paweł Sprawka /VI a/
w kategorii palma mała III miejsce zajęła Karolina Szwałek /III a/
wyróżnienie otrzymała Adrianna Ziętek /I d/

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta”
wyróżnienie - Tomasz Flis /VI c/

XIV  Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Moi przyjaciele z Bullerbyn”
zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Krężnicy Jarej
III miejsce zajęła drużyna z klasy III d: Aleksandra Pawlik, Natalia Szawarska i Klaudia Stec

VII Gminny Konkurs Matematyczny
pod honorowym patronatem Burmistrza Bychawy
Laureaci:
I m  - Dawid Janik /VI a/
Wyróżnienia:
Sebastian Spust /VI a/, Paweł Migryt /V a/, Mateusz Ciupak /V d/, Diana Krajka /
V a/

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”
W kategorii „Maluch”
Agata Boguta /IV d/ - wynik bardzo dobry
wyróżnienia:
Paweł Cajzer, Katarzyna Rybaczek, Aleksandra Żak, Karina Dębińska, Piotr Nawłatyna
W kategorii „Beniamin” wyróżnienie: Paweł Migryt /V a/

Ogólnopolski konkurs języka angielskiego „Test Oxford Plus”
laureaci:
Agnieszka Flis /VI b/, Diana Krajka /V a/, Martyna Kursa /VI a/, Piotr Pawełczak /IV d/, Agata Kryska /IV d/, Jacek Boguta /IV d/, Agata Boguta /IV d/, Izabela Dziadosz /IV a/, Joanna Krzysiak /IV a/, Izabela Flis /VI c/, Łukasz Madej /VI c/, Sebastian Spust /VI a/, Patryk Wegner /VI a/, Dominika Łopucha /V b/, Katarzyna Kalicka /V b/, Joanna Krusińska /V b/, Małgorzata Bartnik /V b/ i Jagoda Szwajkowska /IV b/

Rok szkolny 2005/2006

II edycja Szkolnego Konkursu Literackiego „Złote pióro”
pod hasłem
„Moje sny i marzenia”
Nagrody:
I m   Karolina Rapa /VI e/
II m  Paulina Białkowska /IV b/
III m Klaudia Malec /III c/
Wyróżnienia:
Sylwia Żak /III b/, Patrycja Walewska /III c/, Karolina Białkowska /III d/, Daniel Stachyra /III d/,
Bartłomiej Buczek /III d/
Specjalną nagrodę przyznano klasie III d za najliczniejszy udział w konkursie

V Wojewódzki Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny z cyklu
Moja mała Ojczyzna" pod hasłem Poznaj Miasto i Gminę Bychawa"
II  miejsce   Kamil Małek
III miejsce   Katarzyna Urban
IV miejsce  Martyna Kursa

Szkolny konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego
pod hasłem
„Poznaj Miasto i Gminę Bychawa”
klasy I-III
I miejsce - Magdalena Mendykowska /I a/
II miejsce - Kamil Kasprzak z /II a/
III miejsce - Patrycja Zonik /III b/
klasy IV-VI
I miejsce - Angelika Guziak /V a/
II miejsce - Przemysław Szyszka /V b/
III miejsce - Mariola Adamczyk /V b/

Szkolny konkurs języka angielskiego
Klasy V-VI
Nagrody:
    I  m     Dawid Janik /V a/
    II m     Karolina Rapa /VI e/ i Paweł Stachyra /VI e/
    III m    Martyna Kursa /V a/
Wyróżnienia
:
Izabela Flis, Agnieszka Flis, Paulina Florek, Katarzyna Kostrzewska, Bartłomiej Krawczyk,
Jakub Kułak, Sebastian Spust
klasy IV
Nagrody:
    I  m    Małgorzata Bartnik /IV b/
    II m    Diana Krajka /IV a/
    III m   Karolina Olech /IV c/
Wyróżnienia:
Stefan Taube, Katarzyna Kalicka, Paweł Migryt, Michał Miszczak, Joanna Krusińska,
Mateusz Ciupak

  
VI Gminny Konkurs Matematyczny
pod honorowym patronatem Burmistrza Bychawy
Laureaci:
    II m     Katarzyna Kostrzewska /V d/
    III m    Dariusz Szpakowski /VI d/
Wyróżnienia:
Michał Flis /V b/, Sebastian Spust /V a/, Karolina Radzikowska /V d/ i Emilia Hajduk /VI a/

Szkolny konkurs ortograficzny dla klas IV-VI
klasy IV
    I  m     Karolina Olech /IV c/
    II m     Diana Krajka /IV a/
    III m    Paulina Białkowska /IV b/
klasy V
    I  m     Adrianna Krzysiak /V d/
    II m     Martyna Kursa /V a/
    III m    Agnieszka Flis /V b/
    IV m   Mateusz Pałubski /V d/
klasy VI
   
I  m     Piotr Gozdal /VI d/
    II m     Bartosz Krawczyk /VI b/
    III m    Dariusz Szpakowski /VI d/
    IV m    Monika Marzec /VI a/


III Międzyszkolny Konkurs Wielkanocny na palmę i pisankę
zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Starej Wsi Drugiej 
W  kategorii mała palma: II m - Anna Pastwa /VI d/

XXV Mały Konkurs Recytatorski
Laureaci etapu powiatowego
Sebastian Spust /V a/ i Aleksandra Płaza /II b/
Wyróżnieni:

Paweł Górniak /I c/, Agata Boguta /III d/, Martyna Kursa /V a/ i Katarzyna Urban /V a/
 

Dziecięce i Młodzieżowe Spotkania z Piosenką KAMERTON 2006 

III miejsce -  Monika Marzec /VI a/
Wyróżnienie:
Dominika Stacharska /VI e/

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta”
najlepsi w szkole: Piotr Fijołek, Bartłomiej Krawczyk i Jakub Kułak

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
zorganizowany przez Zespół Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli
Wyróżnienie: Dominika Stacharska /VI e/

IX Jesienny Konkurs Recytatorski „Od Reja – po czasy współczesne”
udział w etapie powiatowym:
Sebastian Spust /V a/
Martyna Kursa /V a/
Edyta Sprawka /IV a/

Rok szkolny 2004/2005

Konkursy przedmiotowe organizowane przez KO w Lublinie
Udział w etapie okręgowym konkursu przyrodniczego:
Paulina Duda /VI c/, Ewa Ciężka /VI b/ , Mateusz Puchala /VI c/, Edyta Marzec /VI b/, Bartłomiej Bartoszek /VI c/ i Katarzyna Oskroba /VI e
/

VIII Jesienny Konkurs Recytatorski „Zmyślenia i zamyślenia”
W etapie powiatowym I miejsce wywalczył Sebastian Spust /IV a/,
przygotowany przez panią Teresę Tracz


XIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki
„Moje Boże Narodzenie” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty
I miejsce w województwie Beata Łukomska /V b/  – w konkursie literackim, przygotowana przez p. Monikę Ziętek.
U
dział wzięli: Aneta Spust /III c/ i Aleksandra Tomaszewska /V b/

VII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Woda- Bezpieczeństwo - Ja”
zorganizowany przez Komendanta Głównego Straży Pożarnej

Udział w etapie powiatowym - Ewelina Tudrujek /II b/, przygotowana przez p. Teresę Czajkę

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta”
Najlepsi w naszej szkole:
Bartłomiej Bartoszek /VI c/, Piotr Fijołek /V b/, Kamil Małek /V b/ i Mateusz Puchala /VI c/


XXIV Mały Konkurs Recytatorski
Katarzyna Urban /IV a/ - I miejsce w etapie powiatowym, udział w etapie wojewódzkim, przygotowana przez panią Teresę Tracz
Udział w etapie powiatowym:
Adrian Różycki /I d/, Karolina Szwałek /I a/, Agata Boguta /II d/, Arkadiusz Pietrzak /III b/, Magdalena Szmit /III c/, Karolina Pijas /III c/, Edyta Sprawka /III a/, Magdalena Sprawka /II d/


Dziecięce i Młodzieżowe Spotkania z Piosenką KAMERTON 2005
kat. klasy IV-VI:
II miejsce - zespół w składzie: Ewa Ciężka /VI b/, Monika Marzec /V a/ i Edyta Marzec /VI b/
wyróżnienie - Paulina Duda /VI c/
kat. gimnazjum:
II miejsce - Piotr Piechnik /VI b/ z bratem Pawłem z gimnazjum

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny"
W kategorii „Maluch” II miejsce:
Michał Flis /IV b/, Paweł Migryt /III a/, Katarzyna Kostrzewska /IV d/ i Mateusz Pałubski /IV d/
III miejsce:
Karol Wieczorkiewicz /III c/ i Mateusz Ciupak /III d/
W kategorii „Beniamin” II miejsce:
Ewa Ciężka /VI b/, Katarzyna Flis /VI e/, Marcin Makuch /VI a/ i Katarzyna Oskroba /VI e/

V Gminny Konkurs Matematyczny
pod honorowym patronatem Burmistrza Bychawy
Klasy V
I  miejsce - Dariusz Szpakowski /V d/
Klasy VI
II miejsce - Marcin Makuch /VI a/, Katarzyna Flis /VI e/, Katarzyna Oskroba /VI e/
III miejsce - Ewa Ciężka /VI b/ i Krystian Maciąg /VI c/ 


II Międzyszkolny Konkurs Wielkanocny na palmę i pisankę
zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Starej Wsi Drugiej 
II miejsce - Karolina Szwałek /I a/ w kat. mała palma

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg”
I miejsce w szkole zajął Marcin Makuch /VI a/ - praca teoretyczna
I miejsce w szkole Bartłomiej Bartoszek /VI c/ - praca plastyczna


Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas VI
I miejsce - Katarzyna Oskroba /VI e/
II miejsce - Mateusz Puchala /VI c/
III miejsce - Ewa Ciężka /VI b/
IV miejsce - Beata Fijołek /VI c/ i Edyta Marzec /VI b/

I edycja Szkolnego Konkursu Literackiego „Złote pióro”
pod hasłem „Piękno niejedno ma imię"
Nagrody otrzymali:
1. Paulina Duda /VI c/
2. Martyna Kursa /IV a/
3. Aneta Spust /III c/
4. Małgorzata Bednarz /III b/
Wyróżnienia:
Edyta Marzec /VI b/, Monika Poleszak /VI e/, Karolina Rapa /V e/, Karolina Pijas /III c/,
Paweł Walczak /III c/, Edyta Sprawka /III a/, Rafał Wartacz /III d/ i Mateusz Ciupak /III d/

Specjalną nagrodę przyznano uczniom klasy III d za 100% udział w konkursie.

III Wojewódzki Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny
z cyklu „Moja mała ojczyzna"

Wyróżnienia: Kamil Małek /V b/ i Piotr Fijołek /V b/

Konkurs „W Bychawie ciekawie” w ramach VIII Spotkań Regionalnych
Wyróżnienia: Paulina Duda /VI c/, Agata Tracz /VI c/ i Bartłomiej Bartoszek /VI c/

Konkurs plastyczny „Relikty budownictwa wiejskiego z okolic Bychawy” – zorganizowany przez Bychawskie Towarzystwo Regionalne
Nagrody otrzymali: Artur Hanaj /VI d/, Bartłomiej Bartoszek /VI c/, Kinga Rożenek /IV d/, Magdalena Polska /V b/
Wyróżnienia: Sylwia Kloc /VI c/ i Katarzyna Jaworska /VI d
/

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
etap okręgowy:
I miejsce indywidualnie - Wojciech Poniewozik /V c/

II miejsce - drużyna w składzie:
Wojciech Poniewozik /V c/, Kamil Małek /V b/ i Patryk Wojtyła /V b/


Konkurs prasowo-czytelniczy
„Hans Christian Andersen – życie i twórczość"
zorganizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną
im. H. Łopacińskiego i "Dziennik Wschodni"
Nagrody otrzymali:
Pauli Sulowska /IV a/, Paulina Florek /IV c/, Agnieszka Kula /IV c/ i Łukasz Madej  /IV c/

Rok szkolny 2003/2004


XXIII Mały Konkurs Recytatorski

Etap wojewódzki:
Laureat - Dariusz Szpakowski /IV d/ przygotowany przez p. Joannę Wójtowicz

Wyróżnienie - otrzymał uczeń Sebastian Spust /III a/ – przygotowany przez p. Bożenę Szwałek


Powiatowy Konkurs Ortograficzny klas III „Mistrz ortografii”
II miejsce w powiecie zajęła uczennica: Martyna Kursa /III a/ – przygotowała p. Bożena Szwałek


Powiatowy Konkurs  Matematyczny klas III  „KANGUREK 2004”
Etap powiatowy:
Udział wziął Dawid Janik /III a/ – przygotowany przez p. Bożenę Szwałek

Gminny Turniej Wiedzy „Literatura dla najmłodszych"
I miejsce w gminie  zdobyła drużyna z klas III w składzie: Martyna Kursa /III a/, Agnieszka Flis /III b/, Agnieszka Kula /III c/ i Karolina Radzikowska /III d/

Konkursy przedmiotowe organizowane przez KO w Lublinie

Laureatem etapu wojewódzkiego konkursu matematycznego został uczeń Krzysztof Kostrzewski z klasy VI a, przygotowywany przez panią Alicję Dzwonowską

XXXVII Wojewódzki Turniej Poezji Dziecięcej pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty

Laureatką została Emilia Migryt /VI b/ – przygotowała p. Teresa Tracz

Wyróżnienie zdobyła Magdalena Wieczorkiewicz /V b
/

II Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla klas IV –VI
zorganizowany przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie
Etap powiatowy:
I miejsce zdobyła Wioleta Frączek /VI b/ – przygotowała p. Teresa Tracz

Szkolny konkurs literacki na wiersz, opowiadanie lub baśń
„Walka dobra ze złem"

Nagrody przyznano:
1.Magdalenie Krzysiak /V e/ za wiersz pt. „Człowiek agresywny”
2.Kindze Rożenek /III d/ za opowiadanie pt. „Letni obóz”
3.Annie Fijołek /III d/ za baśń pt. „O królewnie Fionce”.
Wyróżnienia:
Ewelinie Chylińskiej /VI c/ za wiersz pt. „Dobro i zło”
Agnieszce Kuli  /III c/ za baśń pt. „Kraina mowy”
Izabeli Flis /III c/ za baśń pt. „Planeta czarów”


Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny"
w kategorii „Maluch” :
bardzo dobry wynik i  nagrodę zdobył Bartłomiej Krawczyk /IV b/
wyróżnienia i nagrody: Kamil Styk /IV a/, Dariusz Szpakowski /IV d/ i Kamil Małek /IV b/
w kategorii „Beniamin” wyróżnienie i nagrodę zdobył
Krzysztof Kostrzewski /V a/


IV Gminny Konkurs Matematyczny
pod honorowym patronatem Burmistrza Bychawy

Klasy piąte:
1. Marcin Makuch /V a/ – przygotowała p. Alicja Dzwonowska
2. Magdalena Krzysiak /V e/ – przygotowała p. Alicja Dzwonowska
3. Krystian Maciąg /V c/ – przygotowała p. Krystyna Kuna
Klasy szóste:
I m - Krzysztof Kostrzewski /VI a/ – przygotowała p. Alicja Dzwonowska
I m - Paweł Reszka /VI d/ – przygotowała p. Elżbieta Sobaszek
Wyróżnienia:
Paweł Jachymek /V d/ – przygotowała p. Alicja Dzwonowska
Ewelina Chylińska /VI a/ – przygotowała p. Alicja Dzwonowska


Powiatowy Konkurs „Najlepsza praca wytwórcza"
etap powiatowy:
II miejsce - Bartłomiej Bartoszek /V c/


Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English High Flier 2004"
IV miejsce w województwie zajął Krzysztof Kostrzewski /VI a/
199 miejsce w kraju zdobył Mateusz Puchala /V c/
284 miejsce w kraju zdobyła Edyta Marzec /V b/

Gminny Quiz Ekologiczny
I miejsce zdobyła drużyna w składzie:
Krzysztof Kostrzewski /VI a/, Marcin Reszka /VI d/ i Paweł Reszka /VI d/


Powiatowy Konkurs Plastyczny „Piękno wokół nas"
Laureaci w kategorii malarskiej:
I miejsce – Wioleta Frączek kl. VI b – przygotowała p. Grażyna Ozimek
II miejsce – Emilia Januszek kl. VI c – przygotowała p. Grażyna Ozimek

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Skarbiec rzeki”
w tym konkurs plastyczny „Rzeka Marzeń”

Konkurs zorganizował Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Krakowie, w ramach kampanii „Czy znasz swoją rzekę”.
Uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienie. Otrzymana nagroda to pakiet edukacyjny – Encyklopedia Multimedialna - 18 płytowa


I Międzyszkolny Konkurs Wielkanocny na palmę i pisankę
zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Starej Wsi Drugiej 
II miejsce - Damian Guziak /IV d/

Szkolny Konkurs Historyczno-Plastyczny 
„Historia herbu miasta Bychawy"

I miejsce – Joanna Kowalczyk kl. V d
II miejsce – Katarzyna Jaworska kl. V d i Marcin Makuch kl. V a
III miejsce – Marlena Babiarz kl. V d i Paulina Łobodzińska kl. IV b


Wojewódzki Konkurs Piosenki „Wygraj sukces”
Uczestniczyła – Edyta Marzec /V b/

Dziecięce i Młodzieżowe Spotkania z Piosenką KAMERTON 2004
I miejsce - Edyta Marzec /V b/
II miejsce - Dominika Stacharska /IV e/


Powiatowy Konkurs Piosenki Europejskiej
Uczestniczyła – Edyta Marzec /V b/

Rok szkolny 2002/2003

Konkurs „Mistrz ortografii 2003”
laureat etapu powiatowego: Dariusz Szpakowski /III d/

XXII Mały Konkurs Recytatorski
laureatka etapu wojewódzkiego-  II miejsce - Emilia Migryt /V b
/
laureat etapu powiatowego: Dariusz Szpakowski /III d/

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English High Flier 2003
W konkursie wzięło udział 15 000 tys. uczestników z całego kraju
I miejsce w województwie i II miejsce w kraju zajął Krzysztof Kostrzewski /V a/


III Gminny Konkurs Matematyczny
pod honorowym patronatem Burmistrza Bychawy

Klasy V
I miejsce - Krzysztof Kostrzewski /V a/
Klasy VI
II miejsce - Beata Daśko /VI a/


Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”
W kategorii „Beniamin”:
V miejsce w województwie zdobył Krzysztof  Kostrzewski z klasy V a przygotowany przez panią Alicję Dzwonowską


Dziecięce i Młodzieżowe Spotkania z Piosenką KAMERTON 2003
I miejsce w gminie zajął zespół „Jaskiniowcy” przygotowany przez pana Krzysztofa Mendykowskiego

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg”
Wyróżnienia: Dominika Strachecka, Natalia Polska i Iwona Rozdzialik

Copyright © by Szkoła Podstawowa w Bychawie