Podróże kształcą!

Nauka w czasie wycieczki szkolnej? Czy to możliwe? Jak najbardziej! Przekonali się o tym uczniowie klas IIIc i IIIa, którzy pod opieką wychowawczyń p. Doroty Drążek, p. Elżbiety Małeckiej i p. Doroty Piskorskiej wzięli udział w wycieczce do Warszawy.
Pierwszym punktem naszego wyjazdu było lotnisko im. Fryderyka Chopina na Okęciu, gdzie z tarasu widokowego oglądaliśmy z bliska odloty i przyloty przeróżnych samolotów. Potem jechaliśmy warszawskim metrem 6 przystanków, aż do stacji Świętokrzyska, oby udać się na przepyszny obiad do restauracji „Sosiser” w samym centrum stolicy.  Najedzeni powędrowaliśmy przez skąpany w ciepłym jesiennym słońcu Ogród Saski, podziwiając roślinność i przepiękną olbrzymią  fontannę. Dotarliśmy na Plac  Piłsudskiego, gdzie oglądaliśmy uroczystą zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Kolejnym punktem była Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski, a stamtąd  wyruszyliśmy na spacer po  Starym Mieście pod Pomnik Syrenki, Barbakan i  Pomnik Małego Powstańca. Podążając do naszego ostatniego punktu programu –  z placu Zamkowego do poziomu trasy W-Z – zjechaliśmy najstarszymi ruchomymi schodami, a następnie udaliśmy się do Ogrodu Zoologicznego. Ponieważ bardzo lubimy zwierzęta udaliśmy się tam z wielką ochotą. Mieliśmy okazję poznać zwyczaje i zobaczyć z bliska zwierzaki, które znamy z fotografii i opowiadań. Niektóre naprawdę budzą grozę, a niektóre chciałoby się zabrać do domu.
Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni nowych doświadczeń – dotarliśmy do Bychawy, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.

wych. Dorota Drążek

  • Post author:
  • Post category:Wycieczka