Siatkarska nadzieja

Dokładnie 2 miesiące temu rozpoczęły się rozgrywki Kinder Joy of moving. Są to największe w Polsce rozgrywki minisiatkówki. W tym roku po raz pierwszy w historii dzieci grały w kategorii single (roczniki 2013 i młodsze). W eliminacjach wystartowało łącznie 113 zawodniczek z całego województwa. Do turnieju finałowego awansowało zaledwie 24. Jedną z nich była Natasza Łokaj , mieszkanka Bychawy, która od kilku miesięcy trenuje w klubie AS Lublin. 10-latka świetnie spisała się w eliminacjach, w których zajęła 5 miejsce przegrywając zaledwie jeden mecz. W turnieju finałowym poprzeczka była powieszona znacznie wyżej, a już sam udział w nim był dużym sukcesem. Natasza podjęła jednakwalkę i po rozgrywkach grupowych awansowała do najlepszej 12 turnieju. To jednak nie było jej ostatnie słowo. W kolejnym etapie turnieju znalazła się w 6 osobowej grupie, w której po bardzo dobrej grze pokonała młode zawodniczki z Lublina, Wojcieszkowa i Białej Podlaskiej, a przegrała z rywalkami z Lublina i Międzyrzeca. O tym, o które miejsce zagra Natasza zadecydowały małe punkty ( trzy zawodniczki miały taki sam bilans meczów), a te od jednej z rywalek miała lepsze, a od drugiej gorsze. Do awansu do najlepszej czwórki turnieju zadecydowały…4 małe punkty. W meczu o 5 miejsce nieznacznie lepsza od Nataszy okazała się zawodniczka Jagiellończyka Biała Podlaska. Ostatecznie Natasza zajęła 6 miejsce w województwie lubelskim na 113 zawodniczek! Wynik rewelacyjny, gra jeszcze lepsza. W przyszłym roku szkolnym Natasza zagra już w kategorii dwójek, gdzie z całą pewnością będzie walczyła o czołowe lokaty.