Klasy trzecie „Sprzątają Świat”

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy co roku 22 kwietnia. Tego dnia organizowanych jest wiele akcji  zachęcających do ochrony środowiska naturalnego. Jedną z nich jest akcja „Sprzątanie Świata”. W działania proekologiczne włączają się wtedy nie tylko dorośli, ale również dzieci. Wszak Ziemia to wspólne dobro łączące pokolenia na całym świecie.

18 kwietnia 2023r. uczniowie klas: IIIa, IIIb i IIIc pod opieką wychowawczyń: p. Elżbiety Małeckiej, p. Bożeny Warda i p. Doroty Drążek uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata” i oczyszczali z odpadów najbliższą okolicę  szkoły i Parku Miejskiego „za kościołem”.  Akcję rozpoczęto w salach lekcyjnych pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji. Następnie, uczniowie zaopatrzeni w worki do segregacji odpadów i jednorazowe rękawiczki przemierzali wyznaczony teren. Śmieci nie brakowało! Trzecioklasiści bardzo zaangażowali się w tę akcję i starali się jak najdokładniej wykonać swoje zadanie. Dzięki ładnej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające.

Poprzez udział w akcji chcemy rozwijać w uczniach potrzebę dbania o przyrodę po to, aby mogli korzystać z jej uroków przez długie, długie lata.

 Bożena Warda, Dorota Drążek i Elżbieta Małecka