Dzień Otwarty w naszej szkole.

Dnia 9 marca 2023 roku w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Z tej okazji nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, panie: Elżbieta Małecka, Bożena Warda i Dorota Drążek zorganizowały turniej sportowo – ekologiczny dla dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Bychawie oraz Przedszkola Niepublicznego „Akademia Poziomkowa” w Bychawie. Po powitaniu gości przez Panią Dyrektor Justynę Pawlik rozpoczął się Turniej Sportowo – Ekologiczny. Zabawa rozpoczęła się od oznaczenia drużyn kolorami – czerwonym, zielonym i żółtym oraz odśpiewaniem przez wszystkich trzecioklasistów piosenki „Mam zasady na odpady”. Następnie odbyły się konkurencje sportowe przy wykorzystaniu eko-odpadów (wytłaczanki na jajka, papierowe gazety, aluminiowe puszki, plastikowe butelki, itp.), Były również gry i zabawy oraz wyścigi rzędów. Dzieci biegały z piłeczkami na desce, pokonywały przeszkody. Odbyła się bitwa na papierowe kule i konkurencja balonowa. Po każdym zadaniu sportowym zawodnicy odpowiadali na pytanie quizowe o tematyce ekologicznej. Oczywiście nie zabrakło haseł i okrzyków do kibicowania drużynom np.: „Czy wygramy, czy przegramy buzie uśmiechnięte mamy!”, „Nie jesteśmy lenie i dbamy o Ziemię!”, „Śmieci segregujesz, Ziemię uratujesz!”, „Dbaj o przyrodę –oszczędzaj wodę!”, „Znamy zasady – segregujemy odpady”, „Małe i duże dzieci, segregują śmieci!”. „Nie bądź smutny, bądź wesoły, zostań uczniem naszej szkoły!!!”. Ważnym momentem było posegregowanie użytych eko-odpadów do właściwych koszy przekazanych przez ZZOK w ramach projektu „Mali ekolodzy”. Impreza zakończyła się wspólnym zaśpiewaniem i zatańczeniem piosenki „Ziemia wyspa zielona”
Za udział w zmaganiach sportowych przedszkolaki otrzymały złote medale oraz kolorowe worki z logo naszej szkoły.
Po zakończonej imprezie nasi goście zwiedzili szkołę. Mogli zajrzeć do różnych sal lekcyjnych, gdzie czekały ich różne atrakcje. Dzieci mogły założyć okulary VR i dzięki nim wejść w wirtualną rzeczywistość. Bawiły się robotami, tablicą interaktywną oraz obserwowały jak pracuje drukarka 3D tworząc napis „Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej im. Polski Niepodległej” (w/w sprzęty szkoła otrzymała w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki).

Wydarzeniu towarzyszyła miła i radosna atmosfera.

Bożena Warda, Elżbieta Małecka, Dorota Drążek