Siatkówka na miarę województwa

Siatkówka na miarę województwa

Od wielu lat piłkę siatkową uważa się za jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych, która jest nie tylko świetnym sposobem spędzania wolnego czasu, ale także daje wiele korzyści naszemu zdrowiu. Niektórym gra w piłkę siatkową kojarzy się wyłącznie ze sławą, gwiazdorstwem i korzyściami finansowymi, dla innych jednak to przede wszystkim pasja, a nawet sposób na życie. Większość osób wie, że podstawowym zyskiem wypływającym z uprawiania tego sportu jest kwestia rekreacyjna.

Gra w piłkę siatkową zdecydowanie poprawia nam nastrój i oczywiście kondycję. Dodatkowo ta dyscyplina sportu angażuje do pracy większość mięśni naszego ciała, rozwija je i kształtuje.

Taka aktywność, zdecydowanie polepsza wydolność organizmu i jego ogólne funkcjonowanie. Uprawianie tego sportu wymaga ogromnej sprawności ruchowej i fizycznej.
   Siatkówka jest również bardzo popularną grą zespołową wśród uczniów Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Bychawie, którzy bardzo chętnie ją uprawiają na lekcjach wychowania fizycznego oraz licznie uczestniczą w zajęciach SKS, doskonaląc swoje umiejętności siatkarskie. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, kiedy nie odbywały się żadne zawody organizowane przez Szkolny Związek Sportowy, przystąpiliśmy ochoczo do  międzyszkolnych rozgrywek. 17.02.2023 r. w Bychawie odbyły się więc gminne zawody, 28.02.2023 r. w Krzczonowie miały miejsce eliminacje do zawodów powiatowych, a 02.03.2023 r. w Jabłonnej rozegrano zawody powiatowe. Wszystkie te turnieje wygrali nasi uczniowie klas ósmych, którzy zakwalifikowali się do zawodów rejonowych w Kraśniku. Odbyły się one 07.03.2023 r. W tych rozgrywkach pokonaliśmy drużyny z Gościeradowa, Janowa Lubelskiego oraz Kraśnika, zajmując I miejsce premiowane awansem na Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Piłce Siatkowej. Już dzień później, bo 08.03.2023 r., nasza kadra siatkarzy pod wodzą kapitana, lidera i naszego najlepszego siatkarza Dominika Rożenka pojechała na zawody do Świdnika. Niestety, dla naszej ekipy poziom, jaki prezentowali rywale, bardzo często trenujący w profesjonalnych klubach sportowych, był za wysoki. Po trudnych i zaciętych pojedynkach, oczywiście dając z siebie wszystko i grając zaciekle o każdy punkt, ostatecznie zajęliśmy V miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego.

   Warto wspomnieć, że na zawodach tak wysokiej rangi w grach zespołowych uczniowie naszej szkoły nie byli już od kilkunastu lat. Tym bardziej należą się naszej drużynie, która wystąpiła w składzie: Dominik Rożenek (kapitan – 8 b), Paweł Podolak (8 c), Łukasz Frączek (8 b), Maciej Rubaj (8 b), Oliwier Karaś (8 c), Jakub Todys (8 a), Szymon Wolski (8 a), Filip Lemiecha (8 b), Jakub Krawczyk (8 c), ogromne gratulacje oraz życzenia dalszych sportowych sukcesów.

Andrzej Miszczak

  • Post author:
  • Post category:Sport