XXV Spotkania Regionalne

XXV Spotkania Regionalne

9 grudnia 2022 r. w Bychawskim Centrum Kultury odbyły XXV Spotkania Regionalne organizowane przed pandemią corocznie przez Bychawskie Towarzystwo Regionalne. W każdym roku organizatorzy starają się zaskoczyć uczniów szkół z całej gminy oryginalnym zadaniem związanym oczywiście z historią i topografią naszej gminy. Tym razem spotkanie miało przebiegać pod hasłem: „Turystyczna Bychawa”. Celem imprezy była promocja walorów turystycznych Gminy Bychawa skierowana do osób odwiedzających nasz region. Rywalizacja miała formę  konkursu krasomówczego pod hasłem: „Jestem przewodnikiem po Bychawie i okolicach”. Szkoły z całej gminy przygotowały aż dziesięć prezentacji, a poziom tegorocznej edycji był, jak podkreślała pani Teresa Tracz prezes Bychawskiego Towarzystwa Regionalnego, bardzo wysoki.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 7 b: Julia Popławska, Ewa Sadło i Aleksandra Ścierzyńska. Dziewczyny zainteresowały się historią Żydów w Bychawie i postanowiły podzielić się swoją wiedzą z szerszym gronem. Ich wysiłek, kompetencja i umiejętność zaciekawienia widzów tą częścią historii Bychawy (są to wszak najbardziej pożądane cechy przewodników)  zostały docenione przez jurorów, ponieważ Julka, Ewa i Ola wywalczyły II miejsce.

Magdalena Miszczak