Turniej Rodzinny w Tenisie Stołowym

Turniej Rodzinny w Tenisie Stołowym

Dla aktywnej rodziny ogromne znaczenie ma odpowiedni wybór dyscypliny sportowej, którą wszyscy członkowie będą mogli uprawiać z przyjemnością. Potrzeby są różne. Dla najmłodszych liczy się przede wszystkim dobra zabawa, dla starszych ważniejsze są już konkretne korzyści zdrowotne oraz dostosowanie zajęć ruchowych do poziomu sprawności fizycznej. Nie brak właśnie takich dyscyplin, które mogą sprawić wiele radości w każdym wieku. Tenis stołowy do sport, który wymaga od gracza pracy wszystkich grup mięśni, nie jest dyscypliną wymagającą dużych nakładów finansowych, dlatego cieszy się bardzo dużą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

Chcąc zachęcić uczniów oraz ich rodziców do aktywnego spędzania czasu wolnego w gronie rodzinnym, 10.12.2022 roku w Szkole Podstawowej im. Polski Niepodległej w Bychawie po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią zorganizowany został po raz kolejny Turniej Rodzinny w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Bychawy. Rozgrywki te mogły się odbyć dzięki uprzejmości pani dyrektor Justyny Pawlik.

Początkowo do zawodów zgłosiło się 10 drużyn, ale do rozgrywek przystąpiło tylko 7 ekip. Każda drużyna składała się z dziecka i rodzica, którzy rozgrywali najpierw gry singlowe uczeń
z uczniem, następnie rodzic z rodzicem, a w przypadku remisu rozgrywana była gra podwójna (debel). Wszystkie mecze rozgrywane były systemem „do dwóch wygranych”, tzn. spotkanie kończyło się zwycięstwem, jeżeli któryś z zawodników wygrał dwa sety do 11 punktów. Wśród uczestników są rodzice, którzy biorą udział w rozgrywkach od kilku lat. Rekordzistą jest pan Robert Zdybel.
W poprzednich latach grał z synem Stanisławem i córką Agnieszką, a w tegorocznej edycji rozgrywek drużynę stworzył z młodszą córką Ewą, która jest dopiero w piątej klasie i bierze udział w turnieju po raz drugi. Pan Robert jest bardzo dobrym graczem i jego „pociechy” również. Podczas wszystkich turniejów zawsze ich drużyna jest na „pudle”.

Wszystkie pojedynki były bardzo zacięte, a niektórzy zawodnicy sprawiali wielkie niespodzianki, nieoczekiwanie wygrywając swoje mecze z wcześniej, wydawałoby się, mającymi większe szanse na zwycięstwo tenisistami. Drużyny, które zajęły miejsca I, II i III zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez pana burmistrza, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wyniki turnieju:
I miejsce – Dominik Rożenek (8 b) z tatą Piotrem
II miejsce – Radosław Janik (7 a) a tatą Waldemarem
III miejsce – Ewa Zdybel (5 d) z tatą Robertem
IV miejsce – Miłosz Ponieważ (7 b) z tatą Mariuszem
V miejsce – Paulina Marzec (8 b) z tatą Mariuszem
VI miejsce – Dawid Łoński (5 c) z tatą Kamilem
VII miejsce – Laura Wójcik (6 b) z mamą Barbarą

Zapraszamy za rok !!!

                                                                                                                 
Andrzej Miszczak

  • Post author:
  • Post category:Sport