Wycieczka do BPK

Skąd bierze się woda w kranie? Jakim procesom jest poddawana, aby można było ją pić? Odpowiedź na te i inne pytania dotyczące wody otrzymali uczniowie klas IIIa i IIIc  Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Bychawie, biorący udział w projekcie edukacyjnym „Młody Ekolog”.

Dnia 25.10.2022r. uczniowie – pod opieką swoich wychowawczyń – wyruszyli na wycieczkę do Bychawskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, podczas której zobaczyli, jak zbudowane jest i jak działa ujęcie wody. Dowiedzieli się, że Bychawa posiada trzy ujęcia wody i zaopatruje w nią miasto oraz okoliczne wioski. Uczniowie odwiedzili całodobowe stanowisko monitorowania jakości i ilości wody, a przede wszystkim mieli okazję zobaczyć z bliska wiele urządzeń i instalacji wykorzystywanych do jej uzdatniania.

W trakcie oprowadzania pracownik BPK w ciekawy sposób wyjaśnił, skąd bierze się woda i jakim procesom musi zostać poddana zanim trafi jako zdatna do picia do kranów w naszych mieszkaniach. Dlatego warto o nią dbać! Codzienne oszczędzanie wody jest naprawdę proste! Każdy z nas może przyczynić się do mniejszego zużycia wody pitnej, a tym samym ochrony jej bezcennych zasobów!

wych.: Elżbieta Małecka i Dorota Drążek

  • Post author:
  • Post category:Nauka