Spotkanie autorskie z Panem Wiesławem Drabikiem

Dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Bychawie w dniu 22 kwietnia 2022 r. uczniowie klas II „c” i „a” wraz z wychowawczyniami p. Dorotą Drążek i p. Elżbietą Małecką mieli okazję spotkać się ze znanym pisarzem dla dzieci – panem Wiesławem Drabikiem.  Jest on autorem ponad dwustu pięćdziesięciu bajeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. Są to pełne humoru wierszowane bajeczki, chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych. Jego najbardziej znane książki to: „Bajka o  smoku i Kraku, i o tym jak powstał Kraków”, „Kocie łakocie”, „Łakomczucha, „Bocianek Janek”, „Nowy domek wiewiórki”, „Wiejski cyrk”.
Pisarz z niesamowitą łatwością nawiązał kontakt z dziećmi. Opowiadał jak powstaje książka, jak się ją ilustruje i w jaki sposób rozpoczęła się Jego przygoda z pisaniem. Pokazywał różne rodzaje książek. Czytał fragmenty swoich utworów, wymyślał wesołe rymowanki, zadawał zagadki. Za prawidłowe  odpowiedzi nagradzał zakładkami, naklejkami i książkami. ”Dodatkową” nagrodą były na bieżąco układane przez  Pana Drabika rymowanki na temat imienia nagradzanego dziecka, które wzbudzały uśmiech nie tylko wśród dzieci ale i wszystkich uczestników spotkania.
Na zakończenie spotkania uczniowie zrobili sobie grupowe zdjęcie z pisarzem, a pan Drabik otrzymał na pamiątkę dyplom z podziękowaniami i podpisami dzieci. Po spotkaniu drugoklasiści mieli także możliwość zakupu książek z osobistą dedykacją i autografem pisarza.

Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze i z pewnością na długo zapadnie w pamięci dzieci oraz zachęci je do sięgnięcia po książki autora.

Dorota Drążek