Konkurs „Ojcowie niepodległości”

Konkurs „Ojcowie niepodległości”

W marcu w naszej szkole odbył się Konkurs „Ojcowie niepodległości”, który został skierowany do uczniów klas piątych i szóstych. Zadaniem uczestników było przedstawienie sylwetek powszechnie znanych osobowości, które z determinacją dążyły do odzyskania niepodległości, czyli Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego, Romana Stanisława Dmowskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Jana Paderewskiego. Tym razem prace zostały wykonane w formie folderu, plakatu lub komiksu.

Konkurs był kolejną odsłoną działań związanych z naszym patronem. Rywalizacja stała się pretekstem dla młodych ludzi do zgłębiania wiedzy na temat ludzi, których rola w odzyskaniu niepodległości była nie do przecenienia.

Oto wyniki!

Komisja konkursowa w składzie: Jolanta Stoczkowska, Małgorzata Rapa, Elżbieta Małecka i Marek Krzysztoń przyznała:

aż trzy I miejsca:

za plakat wykonany przez Oliwię Mikulską, Natalię Korbę, Aleksandrę Ścierzyńską, Maję Dworak z kl. VI b

za komiks wykonany przez Michała Milanowskiego, Stanisława Mitułę, Bartłomieja Wiechnika z kl. V b,

za plakat wykonany przez Maję Kostrubę, Amelię Kilijanek   z kl. V b

II miejsce

za plakat wykonany przez Kornela Mączkę, Marcela Mączkę, Bartłomieja Niedźwiedzia z kl. V a

III miejsce

 za folder wykonany przez Julię Popławską, Amelię Przech, Ewę Sadło z kl. VI b

Wyróżnienie

za folder wykonany przez Laurę Wójcik, Kingę Dziurdę z kl. V b

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a jurorzy podkreślali wysoki poziom dostarczonych prac, dlatego przyznali aż trzy pierwsze miejsca. Ponieważ prace  zostały przedstawione w sposób atrakcyjny wizualnie i zachęcają rówieśników do zainteresowania się tematem oraz zgłębiania historii Polski we własnym zakresie, laureaci konkursu zostaną nagrodzeni ocenami celującymi z historii.

Wyróżnione przez komisję konkursową prezentacje będą zaprezentowane przy głównym wejściu do szkoły i na stronie internetowej naszej szkoły.

Dziękujemy również wychowawcom, którzy wspierali swoich uczniów.

Gratulujemy!!!

Prezentacja1

Prezentacja2

Prezentacja3

Prezentacja4

Prezentacja5

Prezentacja6

Magdalena Miszczak