Gest poparcia

Nasza szkoła nosi zaszczytne imię. Fragment Misji szkoły brzmi: „Dążymy poprzez  rzetelną pracę do wychowania kolejnych pokoleń, które znają i doceniają wartość wolności, suwerenności, niezależności.”

W dobie obecnych wydarzeń, jak nigdy dotąd, nazwa: Szkoła Podstawowa
im. Polski Niepodległej w Bychawie zobowiązuje nas do różnych działań. Polskie społeczeństwo włącza się w pomoc zmuszonym do ucieczki mieszkańcom Ukrainy. Cała społeczność naszej szkoły również wspiera tak boleśnie dotknięty naród. Liczy się każdy, nawet najdrobniejszy gest solidarności z Ukrainą, której grozi przecież utrata niepodległości.

Szkoła zorganizowała już zbiórkę rzeczy, które są potrzebne uchodźcom,
a klasa 5b postanowiła wyrazić swoje wsparcie dla narodu ukraińskiego w inny sposób. W oknach naszej sali i na korytarzu powiesiliśmy flagi ukraińskie i polskie jako symbole naszej przyjaźni.

Mamy nadzieję, że wszystkie klasy włączą się do tej akcji. W naszej szkole jest jeszcze wiele pustych okien. Niech barwy: niebieska i żółta oraz biała i czerwona będą znakiem poparcia dla naszych sąsiadów. Liczymy na Waszą aktywność.

Klasa 5 b oraz wychowawczyni Magdalena Miszczak