11 Listopada 2021 r.11:11 – 13:13 – CZAS DLA NIEPODLEGŁEJ w szkolnym teście wiedzy historycznej

11 Listopada 2021 r.11:11 – 13:13 – CZAS DLA NIEPODLEGŁEJ w szkolnym teście wiedzy historycznej.

Święto Szkoły obchodzone w przededniu 11 Listopada, akademia, wszechobecne barwy narodowe czy akcja ” Szkoła do hymnu” – to ważne elementy tworzenia tradycji szkoły związanej z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Ale w szkolnej rzeczywistości mamy trudny okres ograniczeń związanych z aktualną sytuacją pandemiczną w kraju. Dlatego postanowiliśmy jako alternatywę lub dopełnienie uczniowskich aktywności w tematyce niepodległościowej zaproponować znaczącej części społeczności szkolnej ( klasy V – VIII) kontynuację innowacji pedagogicznej ” Tylko dla Orłów – sprawdź się”.

Należy zaznaczyć, że poziom tegorocznych lotów niepodległościowych naszych uczniów był bardzo wysoki. 36 ” Młodych Orlic i Orłów” trzymając się terminologii ornitologicznej – poderwało się od godziny 11:11 do lotu ze swoich domowych gniazd – by w zaplanowanym w teamsach czasie mieć kontakt z wiedzą niepodległościową i toczyć typowo szkolną rywalizację konkursową. Do celu dotarło 28 uczestników. Uczniowie, którzy zdobyli pierwsze miejsca wykazali się wiedzą iście profesorską, bo rozwiązali quiz z maksymalną liczbą punktów.

Wyniki poniżej podane w porządku alfabetycznym:
1 miejsce: Komorowska Aleksandra, Krzysztoń Agnieszka, Widomski Kuba;
2 miejsce: Chemperek Paulina, Szmit Natalia;
3 miejsce: Jężak Karolina, Korba Julia, Mączka Marcel, Piórkowska Aleksandra.

Dopełnieniem „lotów niepodległościowych” była rywalizacja międzyklasowa dotycząca frekwencji uczniów z poszczególnych oddziałów.
Klasyfikacja:
1 miejsce – klasa 5 b/ 5 uczestników i klasa 8 b/ 5 uczestników;
2 miejsce – klasa 8 c/ 4 uczestników;
3 miejsce – klasa 5 a/ 3 uczestników i klasa 8 a/ 3 uczestników.
 
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ ” TYLKO DLA ORŁÓW – SPRAWDŹ SIĘ” podziękowania za poświęcony wolny czas i g r a t u l a c j e z osiągniętych wyników rywalizacji.

Link do testu
POLONIA RESTITUTA Konkurs wiedzy ” TYLKO DLA ORŁÓW – sprawdź się”  (Podgląd) Microsoft Forms (office.com)

Zbigniew Milanowski