Muzeum Wsi Lubelskiej

W poniedziałek 4 października 2021r. klasy IIa, IIb, IIc pod opieką swoich wychowawczyń: p. Elżbiety Małeckiej, p. Bożeny Wardy, p. Doroty Drążek  oraz p. Moniki Ziętek wyruszyły na wycieczkę do Muzeum Wsi Lubelskiej do Lublina. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Ginące zawody”. Dzieci miały możliwość zobaczenia, jak wyglądała dawniej praca tkacza, garncarza, olejarza, młynarza i kowala. Z ogromnym zainteresowaniem oglądały narzędzia, przedmioty codziennego użytku, którymi posługiwali się kiedyś mieszkańcy wsi.

Uczniowie mogli także zaobserwować bogactwo architektury i zgromadzonych eksponatów, które odzwierciedlały zwyczaje, obrzędy i codzienną pracę ludzi z minionej epoki.

Większość drugoklasistów w Skansenie była po raz pierwszy. Wszyscy z zaciekawieniem podziwiali to urokliwe miejsce. Wycieczce sprzyjała również pogoda. Było ciepło, słonecznie i bardzo przyjemnie. 

Uwieńczeniem wycieczki była wizyta w restauracji McDonald’s,  gdzie wycieczkowicze otrzymali zestawy Happy Meal.    Po posiłku i odpoczynku wszyscy udali się do autokaru, aby wrócić do Bychawy.

Powrót w radosnych nastrojach to najlepsze podsumowanie wycieczki.

 Dorota Drążek
(Zdjęcia: Dorota Drążek, Monika Ziętek, Bożena Warda)

  • Post author:
  • Post category:Wycieczka