Nasze dziewczyny NAJLEPSZE!

W środę 9  grudnia 2020 r. ogłoszono wyniki XI Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej pod hasłem „Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny”. Konkurs odbywał się pod patronatem Starosty Lubelskiego, natomiast do zmagań recytatorskich stanęli uczniowie ze szkół znajdujących się na terenie gminy Bychawa i Powiatu Lubelskiego. W tym roku ze względu na pandemię ocenie komisji podlegały nagrane recytacje uczniów. Warto dodać, że wymagające jury oceniało uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe.

Szkołę Podstawową im. Polski Niepodległej w Bychawie reprezentowały trzy uczennice z klas ósmych:
Patrycja Kursa i Zuzanna Marcinek z kl. VIII B (nauczyciel p. Amelia Multan) oraz Maria Mituła z kl. VIII C (nauczyciel p. Magdalena Miszczak).

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasze uczennice odniosły wspaniały sukces i wszystkie stanęły na podium:

I miejsce zajęła Patrycja Kursa! 
II miejsce ex aequo zajęły Maria Mituła i Zuzanna Marcinek
!

Gratulujemy!

Zdjęcia można oglądać na stronie: www.zsz.bychawa.pl/galeria/2020/recytatorski/index.html

Nasze recytatorki wykazały się wrażliwością i piękną interpretacją tekstów o tematyce patriotycznej, która jest trudna dla młodych ludzi. Tutaj kluczowe są właściwie rozumiane, nośne słowa, zaś utwór powinien być dostosowany do możliwości głosowych i dojrzałości recytatora.

Warto dodać, że udział w konkursie poezji patriotycznej jest bardzo ważny dla naszej placówki, gdyż od dnia 10 listopada 2020 r. Szkoła Podstawowa w Bychawie nosi imię Polski Niepodległej, a przecież to imię jest nieodłącznie związane z historią naszego kraju, losami Małej Ojczyzny i poezją patriotyczną, która ocala od zapomnienia pamięć o ludziach, czasach i wydarzeniach.

Amelia Multan

  • Post author:
  • Post category:Konkurs