Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

Z okazji Święta Pluszowego Misia dla uczniów klasy Ic – pomimo ograniczeń związanych ze zdalnym nauczaniem- zorganizowano liczne atrakcje. Dzieci poznały historię pluszowego misia, świetnie poradziły sobie z odgadywaniem imion bajkowych misiów. Pierwszoklasiści dzielnie, ze swoich domów – przed kamerkami – prezentowali swoje ukochane misie, opowiadali skąd je mają, jak długo są z nimi i jak wiele dla nich znaczą. Pluszaki razem z uczniami uczyły się, bawiły i świętowały.

Na zakończenie święta powstały bardzo ciekawe prace plastyczne w różnych technikach przedstawiające bohatera owego święta. Zapraszamy do obejrzenia!

wych. Dorota Drążek