SZTANDAR SZKOŁY

SZTANDAR SZKOŁY

 

SZTANDAR SZKOŁY

Od momentu podjęcia przez Radę Miejską w Bychawie Uchwały Nr XVII/122/2020 z dnia 26 lutego 2020r. w sprawie nadania imienia Szkole Podstawowej w Bychawie nasza społeczność rozpoczęła szereg działań związanych z realizacją zadań zmierzających
do nadania imienia. Przede wszystkim pełną parą ruszyły prace nad projektem sztandaru, który zajmuje szczególne miejsce w życiu każdej szkoły, ponieważ ma symboliczną wymowę i określone znaczenie. Sztandar jest tak ważny dlatego, że uczestniczy we wszystkich wydarzeniach szkolnych i reprezentuje placówkę w uroczystościach pozaszkolnych.

W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny „Sztandar mojej szkoły”, który został rozstrzygnięty 29.04.2020r., a elementy nagrodzonych prac konkursowych były inspiracją do powstania ostatecznego projektu.

W pracach nad kształtem, kolorystyką i symboliką sztandaru wzięli udział:

pani dyrektor Małgorzata Tudrujek,
pani wicedyrektor Justyna Pawlik,
pani wicedyrektor Renata Kryska,
zespół ds. nadania imienia szkole w składzie: Jolanta Stoczkowska, Bożena Szwałek, Ewa Boguta, Dorota Piskorska, Anna Siek, Magdalena Miszczak, Andrzej Miszczak

oraz osoby wspierające działania zespołu: Agnieszka Daśko, Sławomira Wrzesińska, Artur Chrzanowski, Zbigniew Milanowski.

Z przyjemnością informujemy, że projekt graficzny sztandaru został ukończony. Z radością prezentujemy efekt pracy wszystkich zaangażowanych osób.

Magdalena Miszczak