Klasa IIIc – Klasowy Konkurs Głośnego Czytania

Dnia 11.02.2020r. w klasie IIIc odbył się  Klasowy Konkurs Głośnego Czytania  w ramach  innowacji pedagogicznej –  ogólnopolskiego projektu ” Czytam z klasą- lekturki spod chmurki”  moduł II –  „Zwierzęce lekturki spod chmurki”, który miał na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze.
W konkursie wzięło udział 8 uczniów, którzy musieli „zmierzyć się” z nowym, nieznanym tekstem –  fragmentem książki  Romana Pisarskiego pt.: ” O psie, który jeździł koleją”. Oceniana była wyrazistość czytania, płynność, intonacja i bezbłędność. Po wylosowaniu kolejności czytania przystąpiono do eliminacji. Wydawałoby się, że czytać każdy umie, ale jak opanować drżący z emocji głos, nie zapomnieć o intonacji i zdobyć możliwie największą liczbę punktów?
Wszyscy wypadli wspaniale dlatego wybór trzech pierwszych miejsc był bardzo trudny. Na podium znalazły się trzy dziewczynki. Pierwsze miejsce zajęła Oliwia Łońska, drugie miejsce zdobyła Olga Walczak a trzecie miejsce przyznano Darii Sak.
Zwycięzcom  oraz uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobny upominek ufundowany przez Klasową Radę Rodziców.

Dorota Drążek

  • Post author:
  • Post category:Projekt